Miničláneček, pro zájemce o vývoj s STM32F4 Discovery kitem. Pokud pro něj budete chtít vyvíjet, tak zjistíte že mnoho pinů mcu je použito pro komunikaci se součástkami na kitu. Obsahem tohoto článku je pouze jeden seznam a to seznam vývodů mcu, které jsou již využity s popisem jaký signál přenášejí.


Použité vývody
Alternativní funkce

K hledání na kterém vývodu je jaká alternativní funkce používám následující obrázek, pochopitelně vytištěný (na obrazovce je to vidět dost bídně). Vyrobené je to pro STM32F207, ale většina pinů má podobné obsazení jako u STM32F4, takže je to použitelné i pro nový Discovery kit.
Tabulka pinů

Nakonec to nejlepší pro rychle hledání. V dobách ATtiny, kde mcu měl 8 vývodů, případně 16 nebo o nemnoho více, se dopátrání kde je která funkce netrvalo dlouho. Ale STM32F4 se vyrábí v pouzdře až se 176 vývody a to by jste hledáním také mohli strávit dost drahocenného času. Takže tu máte Excel soubor s přehledně zpracovanými vývody, ve kterém můžete snadno a zejména rychle hledat (stačí že si pamatujete jak se dané alternativní funkce jmenují ).


Soubor se zazipovaným XLS souborem máte zde.


Odkazy

Začínáme s STM32F4 kitem 1. odkaz (vývojové prostředí, atd.)
Začínáme s STM32F4 kitem 2. odkaz (USB Úvod)
Začínáme s STM32F4 kitem 3. odkaz (USB Enumerace)
Začínáme s STM32F4 kitem 4. odkaz (USB Virtual COM port)


DOPLNĚNO 23.1.2012:
K návrhu je také potřeba mít namalovaný mcu. Kolegové v Asii to už zvládli pro STM32F405RGT6, článek naleznete zde (využit Google translator)
A sckriptovaný knihovní prvek můžete stáhnout zde.