No v poslednej dobe som silne nadseny touto "hračkou"
Digilent Analog Discovery 2
okrem toho, 6e m8 2x AD vstup, m8 aj @x gener8tor do 10MHz, 2x zdroj a 16 nie len vstupov, ale aj výstupov pre generovanie nejakého podnetného signálu. SW k tomu je veľmi user frendly s možnosťou písania vlastných skriptov. Dekódovanie protokolo I2C, UART, SPI, CAN je zahrnuté. A AD vstup je 14bitový. SW vie sprviť aj spektrálnu analýzu. Osobne by som klon nehľadal. Zaridenie je viac ako hodné kúpy originálu.
No pravda je, že to nemá 500MS. To môže byť pre tú ktorú aplikáciu hendikep.
Ten analyzátor je tvořen jen procesorem, konfigurační EEPROM, oddělovačem 74xx245 pro sichr na vstupu a stabilizátorem 3.3V pro procesor. Na tom není zas tak moc co pokazit. Funguje na tom skvělý free SW Sigrok Pulseview, včetně firmware pro ten procesor. Je to bezva pomocník, který je skoro zadarmo.
Pořád o sealee logickém analyzátoru čtu a pomalu docházím k závěru, že ho také chci. Já sice mám Hantek LA5034, ale občas stačí mnohem menší a obratnější hračka. Máte někdo doporučení, který klon funguje a na co si případně dát při nákupu pozor?
Nemáte někdo zájem o lepidlo Arctic Silver? Dvousložkové tepelně vodivé lepidlo v kartuších 50+50g, mám jich pár a už je nevyužiji...když tak volejte 773654004.
Co znamená "nedává"? Že zkresluje měřený signál nebo že neumí odeslat do PC data dostatečně rychle? Měl jsem stejný problém, logický analyzátor nezvládal tak rychle komunikoval s PC (nemá to vlastní paměť, rovnou to sype do PC). Bylo to na PC s WXP, po přeinstalování na W7 už to jede OK. Na Linuxu taky OK. Samozřejmě signál o frekvenci 24MHz nezměří, dělá 24 Msamples/sec.
Je to jak se Číňanovi zadaří. Na jednom analyzátoru mám 100R, na druhém 120R. Pozitivní je, že na novějším klonu už dali na vstup 74LVC, na starším bylo 74HC, tak jsem si ho tehdy měnil. Asi bych si ty odpory vyměnil za menší, zvlásť pokud tam je LVC nebo AHC. Jinak mám těchto LA několik a rád je používám, je to podle mě za málo peněz hodně muziky.