http://mcu.cz
Tutoriál o základních low-power technikách na STM32F0. V krátkosti v něm vyzkoušíme závislost spotřeby na taktovací frekvenci a pak projdeme tři režimy spánku - SLEEP, STOP a STANDBY.
O dispenserech na SMT pastu jsme již psali několikrát. Tentokráte je to asi to nejjednodušší co může být. Vytisknete si vlastní dispenser.
Popis sestavy mikroskopické kamery, objektivu a držáku pro osazovaní a opravy desek plošných spojů.
Zde je konstrukce modulu lineárního regulátoru, který se dá implementovat do konstrukce laboratorního zdroje s různými obměnami.


Po určitém dilematu jsem se rozhodl, že si dám dohromady zdroj, tentokráte trošku "větší" verzi. Regulace zátěže je solidní - 1mV/1A.
V příspěvku nehledejte nic světoborného. Jen jsem se nudil a chtěl jsem vyzkoušet zda displej s MAX7219 poběží (v rozporu s datasheetem) i s 3.3V napájením. Abych to ověřil musel jsem ho krmit nějakými daty. Komunikuje po SPI a jen tak z hecu mě napadlo, že by stálo za to vyzkoušet jak si s tím poradí USART na STM32. Jak brzy uvidíte roli SPI masteru zvládl dobře.
Po shlédnutí debaty jsem měl pocit, že vyhodím všechny své "hračky" včetně svého mobilu. Počítač a telefon jsem měl jen na práci a považoval jsem je za pracovní nástroj. Musím se přiznat, že jsem dlouho neslyšel tolik nesmyslných argumentů. Ale z každé situace je poučení a mám s toho pouze jeden logický závěr, resp. pocit, jsem konzerva.
Doprovodný program na veletrhu AMPER
 21. 3. 2019, od 9 do 13 hodin, BVV Brno – pavilon P – sál P4 c,d
Seminář je určen pro zájemce o elektroniku, pracovníky z výzkumu, vývoje a výroby elektronického průmyslu, pro odborníky z technických univerzit, vývojových center a aplikační sféry v oblasti elektronických součástek, systémů .... Přijďte si poslechnout zajímavé prezentace, setkat se a vyměnit si názory se svými kolegy a klienty.
Doprovodný program na veletrhu AMPER
21. 3. 2019, od 9 do 13 hodin, BVV Brno – pavilon P – sál P4 a,b

Seminář je určen vývojovým pracovníkům a výrobcům v oboru elektroniky, návrhářům desek plošných spojů (DPS), vedoucím vývoje, přípravy výroby a výroby samotné, stejně jako všem pracovníkům následných operací s DPS..... Přijďte si poslechnout zajímavé prezentace, setkat se a vyměnit si názory se svými kolegy a klienty.

V tomto návode vám ukážem, ako si postaviť stroj na ohýbanie drôtu riadený Arduino. Je to vlastne typický mechatronický systém, pretože zahŕňa mechanické, elektrické a počítačové komponenty. Takže verím, že pre záujemccov o mechatroniku bude tento projekt zaujímavý.
V tomto videu je ukážka, ako si urobiť 200W až 600W menič iba pomocou TL494. V ukážke je demonštrácia iba pre 200W výkon, pretože použitá batéria je schopná dodávať max. 20A. Pre vyšší výkon môžete použiť výkonnejší akumulátor s 2×3 mosfet Z44 v paralelnom zapojení. Potom by ste mohli dosiahnuť výkon 600W.
Nemůžete sehnat časopis Praktická elektronika - Amatérské Radio?
Prehľad noviniek.
Přejít na stranu  1 2 [3] 4 ... 247 248 249
Prohledat MCU-mikroelektronika
Chatbox