https://www.tme.eu/cz/katalog/vyvojove-kity_100636/?s_order=desc&search=fusion%20v8&s_field=1000011&utm_source=mcu.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=2020-08_Kampania_Mikroelektronika_MTM-2990_936x60_CZ
Tento díl je jen malý dodatek k USB HID. V 7 dílu bylo diskutováno a řešeno propojení zařízení s PC pomocí HID třídu USB zařízení. Microsoft nyní začal prosazovat poměrně intenzivně HID zařízení pro komunikaci se senzory, což je právě třída vhodná pro mnoho z našich aplikací. Proto jsem napsal tento krátký dodatek k HID.

Pomocí poměrně jednoduchého HW k PC a šikovného software jde vytvořit poměrně všestranný nástroj plnící jednodušší úlohy v oblasti elektrotechnických měření. Myslím že budete překvapeni, co se s tím dá dokázat. Autor je z Itálie, jmenuje se Alfredo Accattatis a jde o PhD studenta z University of Rome.


Odkaz na návod, jak opravovat výkonovou elektroniku. Od počátku, kdy člověk studuje schéma, přes hledání možného zdroje chyby až k opravě.
Energy Micro také představila fůru nových mcu - celkem 60 EFM32 Wonder Gecko mcu, založených na jádře ARM Cortex M4F (tj. stejném jako má ST32F4xx). V textu dále video, anglická press news a trocha detailů.
IOIO (čte se yo-yo) je destička s PIC, kterou si jednak můžete vyrobit sami a jednak si jí můžete koupit. Na destičce je moderní mcu od Microchip PIC24FJ256DA206 a programuje se v javě. Destička je obecně určena jako I/O zařízení k vašemu zařízení s Androidem.
Novinku, představenou v posledních dnech je i iNemo, což je aktuálně nejmenší 9-ti osý system-on-board (SOB) modulu iNEMO. Integruje několik ST senzorů s výkonným výpočetním jádrem: 6-ti osý geomagnetický modul, 3-osý gyroskop a ARM® Cortex™ M3 32-bit MCU.


Attitude and Heading Reference System (AHRS) je prima návod (application note) od Texas Instruments, pro líné lidi jako jsem já, neboť materiál obsahuje matematický aparát potřebný k tomu, aby se vypočetl výsledný směr a rychlost pohybu na základě údajů ze senzorů (gyra, akcelerometry, atd.).


Tento díl je dodatkem dílu 37, na základě kódu, který zaslal kolega Ivol. Za zaslání kódu děkujeme! Změna se týká zavedení automatického refresh do HTML stránky, zobrazuje se počet přijatých paketů webserverem, je připravena nová a rozšířená HTML stránka a vytvořil funkci na analýzu řetězce za GET (požadovaná web stránka). Podrobnosti v textu.


Kolega psej mi zaslal emailem šikovný nástroj s názvem jako má tento článek. Sice jsem jej již viděl, ale stejně jako on se domnívám, že může být někomu, kdo dává dohromady popisovač HID, užitečný. Za zaslání a připomenutí tohoto nástroje děkuji!
Utratil jsem z vašich dotací 1500 Kč na benzín a také jsem se vydal do Norimberka na veletrh Embedded World 2012. Přivezl jsem hromadu informací a materiálů, které postupně budu zpracovávat, a pevně věřím že postupně z toho vzniklé články oceníte (když už ne dotací, tak alespoň vaší spokojeností ). Ostatně první článek už vznikl - o uvedení nového Cortex M0 od STMicroelectronics na trh.
Takže tedy vzhůru na první díl obecné reportáže z veletrhu!


Na výstavě Embedded World 2012 Prezentoval ST Microlectronic, námi již dříve avizovanou, novou řadu mcu s jádrem Cortex M0. Jde o entry low end řadu s cenou čipu výrazně pod 1 USD za kus, kterou chce firma ST atakovat dosavadní pozice levných 8-mi bitových mcu. V textu další informace.
Postupně se propracovávám materiály z Embedded World 2012 a tak můžu informovat že fy. NXP prezentovala dvě nové řady mcu s jádrem Cortex M0. Jde o řady LPC1100XL a LPC11E00. Podrobnosti v textu.
Tenhle text mě zaujal, protože mám také barevnou Samsung Laserovku, která chce jen originální drahé tonery. Ale v textu se dozvíte, jak mašinu ošálit.
Toshiba prezentovala na Embedded World v Norimberku nový softvér, který pomůže s návrhem řízení pro motory. Software je zaměřen na jejich ARM Cortex M3 (typy TMPM37x), který je využit pro řízení. Obsahem dalšího textu je tisková zpráva.


Koncem minulého roku firma NXP ohlásila konec produkce svých klonů 8051. A co se nestalo, firma Microchip ohlásila letos na Embedded World 2012 že zahajuje výrobu přímých náhrad čipů NXP (záměnná pouzdra, stejné vybavení). Pokud někdo pracoval s původními typy od NXP, tak pro něj přinášíme tabulku náhrad za typy od Microchip.


Kolega kaba mi zaslat schéma řešení připojení solárního panelu k akumulátoru. Protože tohle se zrovna řeší v diskuzi, tak myslím že jako další námět se to velmi hodí. Za zaslání děkujeme!


Líbí se mi neotřelé provedení opravdu malého převodníku USB na USART TTL. Zapojení není nic objevného, jde o FT232BM, nicméně doufám že se vám provedení bude líbit také. Autorem je nejspíš nějaký šlechtic, Johan von KonowKonečně na Technické univerzitě ve Vídni udělali něco užitečného. Vyrobili model autíčka 285 um velký. To se fakt hodí.Freescale dnes prezentoval nový mcu s jádrem Cortex M0+ (všimněte si prosím toho plus za M0!). Jádro M0+ je inovované jádro M0, změny jsou zaměřené na snížení dynamické spotřeby. Dle údajů od ARM je dynamická spotřeba jádra Cortex M0+ 11,2 uW/MHz v porovnání se spotřebou 16,36 uW/MHz dřívějšího jádra Cortex M0. Jádro Cortex M0+ se tedy stává velmi zajímavým kouskem v aplikacích se sníženou spotřebou. v další části tisková zpráva Freescale s podrobnostmi, video a něco podrobností o Cortex M0+.


Od 13. března (tedy od včerejška) až do 16. března (do pátku) probíhá v Praze Letňanech výstava For Electron 2012. Mé dojmy z této výstavy jsou shrnuty v reportáži.
Nalezl jsem zajímavé řešení, jak převést PWM signál pomocí TL431 na jiné hodnoty napětí.
Narazil jsem na celkem jednoduchý nástroj, který dobře může posloužit na testování audio zařízení pomocí zvukové karty v PC. Pochopitelně to není supergenerátor, ale pro mnoho aplikací a rychlých testů vyhoví. Autorem programu je David Taylor z Edinburghu.


Včera jsem napsal krátký článek o AudioTools (zde) a kolega vaclevpe se hned pochlubil jeho vlastním počinem na toto téma. Poté co jsem se na AUDMES podíval, tak myslím že určitě jde o věc, o které je dobře vědět že existuje.
O celkem pěkném maticovém displeji 8 řádků * 32 sloupců z DealExtreme jsme Vám již psali zde. Kolega electric modul koupil a má s ním velké plány. Upozornil mě na návod na serveru RS-micro pojednávající o výměně mcu z původního ATmega8 za podstatně vybavenější ATmega328.


Povolil jsem pokusně editaci komentářů ke článkům. Možná tahle verze bude chodit bez těch chyb co měla minulá. Prosím, kdyby se někomu objevila možnost editace CIZÍHO komentáře (to byla ty chyba v minulé verzi, kvůli které to bylo zakázáno) aby mne IHNED informoval pomocí PM! Děkuji předem.
Pokud by někdo chtěl již po n-té opět začít s CPLD (sebekriticky přiznám že to je i můj případ), tak jsem našel pěkný projekt pro začátečníky, který je na lepší úrovni než pověstné blikání LED. V tomto výukovém příkladu se k CPLD (konkrétně Altera MAX7128SLC84-10) propojuje běžný znakový LCD!
NXP mi zaslalo link na jejich marketingový materiál s přehledem jejich produkce. Vybral jsem z toho pár věcí, které mne zaujaly.
Další verze MIDIboxu je na světe. První verze byla založena na STM32F103 mcu, druhá vylepšená verze je založena na NXP LPC1769 mcu, resp. na celém kitu LPCXPRESSO. Myslím že je to zajímavá konstrukce od našich německých kolegů.


Zentiva se chystá žalovat Apple i Samsung, protože ona vyrábí tablety už od roku 1857.


Fy. NXP představila celou řadu nových členů linie LPC1300 mcu (ARM Cortex M3 s USB periférií), a doplnila tak řadu o mnoho různých produktů s odlišně velkými rozsahy pamětí. Obsahem článku je press news.


Příležitost pro bastlíře a zájemce o stavbu elektronických zařízení! Díky velkorysosti jednoho z našich členů - kolegy semiart, který nabídl dotaci v podobě jím nyní nepotřebných čipů, Vám můžeme předložit těžko odmítnutelnou nabídku V dalším textu článku je seznam nabízených čipů a podmínky za kterých vám čipy budou poskytnuty pro potřebu Vašich konstrukcí.Freescale představil mikrořadičové řešení, které nazývá Vybrid. Jde o jedno a dvoujádrové celky (buď ARM Cortex A5, nebo kombinace ARM Cortex A5 + Cortex M4) s poměrně vysokým výkonem. Tudíž se můžeme podívat, jak se může vyvíjet budoucí trh mcu a nová technická řešení.
Atmel také naskočil na vlnu prezentování nových mcu, která opatřuje podivuhodnými názvy, které téměř nikomu nic neřeknou. Portfolio je rozšířeno o nové AVR čipy i jednoho zástupce AVR32


Na webu FlyLogic jsem našel pár pěkných fotek z vnitřku AT90S3232, kdy dokonce postupně odleptávají jednotlivé metalické vrstvy, takže je vidět struktura. A další věc, které mne dnes zaujala je nápad z webu JeeLabs, kde popisují dělení plošných spojů obyčejným nožem - to mne zatím nenapadlo.


Tento text je též dodatek k 14. a 18. dílu seriálu Začínáme s STM32VL Discovery, který se týká obsluhy LCD znakového zobrazovače. První díl k LibOpenCM3 vyvolat poměrně značnou pozornost, proto jsem rád, že autor (Peter Fabo) zaslal další dva díly. První se týká přepsání komunikace s LCD pomocí LibOpenCM3 knihovny.

LG Electronic předvedla pružný displej e-ink. Obsahem další části foto a anglická press news.


Nazval jsem text jen Geiger, protože název Geigerův počítač by mohl být zavádějící. Tenhle počítač totiž umí jen čítat ionizující částice. Inteligence je dána STM32F100 ValueLine ARM Cortex M3 mcu, a autor (Bunnie) si dal práci s dalšími serepetičkami - například zabudovaným akcelerometrem.
Protože článek o CPLD/FPGA vyvolal zájem, tak tu hned máme další kousek - prezentaci MP3/WAV přehrávače postaveného na FPGA Xilinx Spartan. Autorem je admin serveru Ultra-Embedded.


Nedá mi to, abych nepochválil kolegu LuRa (zde má nick happy) ze Slovenska, který publikoval novou a vylepšenou verzi HappyJTAG2 (V2.45). Nejen že jde o dobrý produkt, ale jeho autor sám je velmi komunikativní a případné problémy pomáhá řešit, za což mu jménem všech lidí, kterým pomohl děkuji!
Freescale se podobně jako další výrobci věnuje řešení dnes velmi vyzdvihovaného termínu "Smart Grids". Nehledě na to, že v ČR se obdobná řešení (v silové oblasti) již dlouho používají, tak je dobré "být v obraze". Proto jsem se na tuto problematiku chtěl podívat. A zaujaly mě jejich referenční designy.
O nové řadě mcu s jádrem Cortex M0 jsme již psali. Ale tehdy bylo ještě málo informací k dispozici a proto tento doplňující text.


Protože občas mám co do činění se studenty FJFT, tak v rámci opatrnosti si chci postavit nějaký detektor záření. A nechci pouhý čítač, ten mám. A tak dumám nad nějakým detektorem, který by zároveň umožňoval funkci spektrometru, tedy že bych mohl alespoň přibližně zjistit vyzařované spektrum a určit druh zářiče.


Asi to nebude konstrukce hromadně nepodobovaná, ale určitě se najdou radioamatéři, kterým může přijít vhod. Ostatně autorem je také radioamatér Michal - OM5AMX. Audio Frequency Shift Keying (AFSK) je obvyklý způsob datového vysílání rychlostí 1200 baud, které slyšíte, když prolézáte pásma. Pokud máte PC a transmitter, tak už potřebujete jen TNC aby jste si mohli pomocí vhodného programu na PC provozovat packet radio. A právě konstrukci TNC založenou na STM32VL Discovery kitu Michal publikoval.


Kolega FaBo připravil návod jak pomocí LibOpenCM3 pracovat s A/D převodníkem. Několik různých druhů práce s touto periférií Vás vybaví znalostmi pro vytvoření vlastních aplikací. O co je méně doprovodného textu v článku o to více tam najdete zdrojových kódů!

Přejít na stranu  1 2 3 ... 71,355555555556 72,355555555556 73,355555555556 74,355555555556
Prohledat MCU Mikroelektronika - Community Site
Chatbox