https://www.tme.eu/cz/katalog/?search=automatyka_201909&utm_source=mcu.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=2019-09_O%C5%9Bwietlenie_inteligentne_MTM-1426_936x60_CZ
Návod ako nakonfigurovať populárne vývojové prostredie Visual Studio Code pre vývoj Arduino aplikácií, ako alternatívu k Arduino Desktop IDE alebo Arduino Web IDE.
Hledáte senzor pro měření vzdálenosti v drsnějších podmínkách? Tak to vyzkoušejte modul JSN-SR04T.
Možná to není pravé téma na MCU, ale je to skutečne pěkná podívaná. První let obřího modelu letounu Concorde.
Malinko jsem si zavzpomínal. Možná nebudu sám.
Protože zrovna pracujeme na univerzálním testeru pro naše výrobky, rozhodli jsme se o tom natočit tento díl podcastu. Projdeme si k čemu tester slouží, jak by měla vypadat jeho konstrukce, testovací jehly, různé měřící moduly a že byste třeba měli měřit i teplotu testeru
Jednoduchý příklad jak používat kruhový buffer s UART pomocí metody Head a Tail v STM32.
STM32 Open Development Environment (STM32 ODE) je otvorený, flexibilný, jednoduchý a cenovo dostupný spôsob vývoja inovatívnych zariadení a aplikácií založených na 32-bitovej rade mikroprocesorov STM32 spolupracujúcimi s ďaľšími modernými komponentami, ktoré sú pripojiteľné prostredníctvom rozširujúcich dosiek. Umožňuje rýchle prototypovanie s najmodernejšími komponentami, ktoré je možné rýchlo upraviť do konečných návrhov.
Zajímavá přednáška na konferenci InstallFest 2018 (Jindřich Máca).
Velmi neotřelý výklad, docent Kundracik, FMFI UK
Pokud si objednáváte výrobu PCB v číně, pak vám může pomoci toto srovnání pájecích past.
Jak pájet? Tipy a triky, technika pájení, vše ukázané názorně. Užitečné tipy a nápady pro dobré pájení pomocí jednoduchých nástrojů.
Raspberry Pi 4 bola vypustená len pred niekoľkými týždňami s novými možnosťami do 4 GB pamäte RAM, podporou pre 4K displeje a pripojením cez USB-C. Používatelia potrebovali len pár týždňov na to, aby objavili vážny problém s USB-C. Je to pomerne jednoduchý problém, ktorý sa dá ľahko vyriešiť v nových verziách Ri4.
Nová generace Raspberry Pi 4 přináší vyšší procesorový i grafický výkon, ale to vše může být. k ničemu, pokud bude provozovaný systém na pomalé microSD kartě. Jakmile by jakákoli aplikace pracovala se soubory, může dojít k výraznému zpomalení celého systému. Proto je vhodné vybrat tu správnou microSD kartu.
Přejít na stranu  [1] 2 3 ... 247 248 249
Prohledat MCU-mikroelektronika
Chatbox