https://www.tme.eu/cz/katalog/?search=automatyka_201909&utm_source=mcu.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=2019-09_O%C5%9Bwietlenie_inteligentne_MTM-1426_936x60_CZ
V příspěvku nehledejte nic světoborného. Jen jsem se nudil a chtěl jsem vyzkoušet zda displej s MAX7219 poběží (v rozporu s datasheetem) i s 3.3V napájením. Abych to ověřil musel jsem ho krmit nějakými daty. Komunikuje po SPI a jen tak z hecu mě napadlo, že by stálo za to vyzkoušet jak si s tím poradí USART na STM32. Jak brzy uvidíte roli SPI masteru zvládl dobře.
Po shlédnutí debaty jsem měl pocit, že vyhodím všechny své "hračky" včetně svého mobilu. Počítač a telefon jsem měl jen na práci a považoval jsem je za pracovní nástroj. Musím se přiznat, že jsem dlouho neslyšel tolik nesmyslných argumentů. Ale z každé situace je poučení a mám s toho pouze jeden logický závěr, resp. pocit, jsem konzerva.
Doprovodný program na veletrhu AMPER
 21. 3. 2019, od 9 do 13 hodin, BVV Brno – pavilon P – sál P4 c,d
Seminář je určen pro zájemce o elektroniku, pracovníky z výzkumu, vývoje a výroby elektronického průmyslu, pro odborníky z technických univerzit, vývojových center a aplikační sféry v oblasti elektronických součástek, systémů .... Přijďte si poslechnout zajímavé prezentace, setkat se a vyměnit si názory se svými kolegy a klienty.
Doprovodný program na veletrhu AMPER
21. 3. 2019, od 9 do 13 hodin, BVV Brno – pavilon P – sál P4 a,b

Seminář je určen vývojovým pracovníkům a výrobcům v oboru elektroniky, návrhářům desek plošných spojů (DPS), vedoucím vývoje, přípravy výroby a výroby samotné, stejně jako všem pracovníkům následných operací s DPS..... Přijďte si poslechnout zajímavé prezentace, setkat se a vyměnit si názory se svými kolegy a klienty.

V tomto návode vám ukážem, ako si postaviť stroj na ohýbanie drôtu riadený Arduino. Je to vlastne typický mechatronický systém, pretože zahŕňa mechanické, elektrické a počítačové komponenty. Takže verím, že pre záujemccov o mechatroniku bude tento projekt zaujímavý.
V tomto videu je ukážka, ako si urobiť 200W až 600W menič iba pomocou TL494. V ukážke je demonštrácia iba pre 200W výkon, pretože použitá batéria je schopná dodávať max. 20A. Pre vyšší výkon môžete použiť výkonnejší akumulátor s 2×3 mosfet Z44 v paralelnom zapojení. Potom by ste mohli dosiahnuť výkon 600W.
Nemůžete sehnat časopis Praktická elektronika - Amatérské Radio?
Prehľad noviniek.
Delší dobu přemýšlím, že si udělám kvůli hledání spojů prozváněčku. Chtěl jsem, aby měla nízkou spotřebu, aby byla stavba jednoduchá a aby bylo na hrotech malé napětí.
V krátkém textu si vás dovolím pozvat k prohlídce vznikajícího tutoriálu na novou řadu mikrokontrolerů Atmega a Attiny.
Dnešní díl s hostem Daliborem Farným o tom, jak se rozhodl vzkřísit výrobu digitronů. Začátky nebyly lehké a fyzika mu házela klacky pod nohy. Nevzdal se a nyní má prosperující firmu s několika zasměstnanci a nejlepší digitrony na světě.
Vylepšená verze Hakko 907 a LCD displejem.
Jednoduchá digitální pájecí stanice, která používa pouze jednu Atmega8 pro řízení pájecí teploty. Ovládá se dvěma tlačítky a kodérem ze staré počítačové myši.
Přejít na stranu  1 2 [3] 4 ... 247 248 249
Prohledat MCU-mikroelektronika
Chatbox