https://www.tme.eu/cz/katalog/?search=microchip_202007&s_field=1000011&s_order=desc&utm_source=Mcu.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=2020-07_Microchip_-_kampania_informacyjna_-_PoE_MTM-2942_936x60_CZ
P&P (pick and place) stroj je asi snem mnoha bastlířů. Na internetu je možné najít několik zajímavých řešení a také je koupit. Tato konstrukce je jedním z řešení open source OpenP&P a může být zajímavá s ohledem na cenu.
Jak správně zapojit zesilovač a reprobox, aby nedošlo k odpálení. Pokud si nevíte rady s ohmy, mrkněte na tohle video.

Naváděcí počítač Apollo je součástí počítačové historie a byla to klíčová součást umožňující Apollu přistát na Měsíci. V červenci 2019 navštívil Scott Manley tým elektronických kouzelníků, kteří se snažili oživit tento počítač a který byl před 50 lety vyřazen. Jak to dopadlo? Můžete se podívat na výsledek.
MicroPython je alternativa Python optimalizována pro embedded aplikace. Tento video návod vás provedeme procesem instalace firmwaru pro MicroPython včetně několika příkladů na Sparkfun ESP32, což je použitelné pro jakoukoliv klon Espressif ESP32.
Konzola číslo dva na umiestnenie Raspberry Pi 4 v štandardnom 19-palcovom stojane, ktorá umožňuje montáž až 12 kusov RPi 4. Môže to byť veľmi jednoduché a prehľadné klastrové riešenie.
Atari 800, ZX Spectrum 48 (gumák) a na vysoké škole hromada PMD85 kamkoliv se podíváš. Každý den jsme se naučili něco nového a mnohdy jsme nespali i tři dny. No a ten pocit, když jsme dálnopisný stroj (mlátičku) nahradili PMD85 a na druhé straně republiky nám obsluha po dešifrování potvrdila příjem a správnost zprávy. Dnešním pohledem taková blbost, ale pro nás to byla událost. Proto si dovolím malinko nostalgie aneb něco pro pamětníky.

Musím se přiznat, nečekal jsem to, že to někdo tak zjednoduší. Bude v tom asi jiný přístup, invence a motivace. Klobouk dolů, pokud víte co všechno obnáší vstřikování plastů.
Raspberry Pi 4 je možné pretaktovať na 2GHz na všetkých 4 jadrách! Môže sa zdať, že je to pretaktovanie iba o 500 MHz, ale v skutočnosti je to naozaj pekné zvýšenie výkonu.
Nová vylepšená verzia s funkciami, ktoré oslovia pokročilejších vývojárov pri zachovaní kontinuity s klasickým jednoduchým Arduino IDE.
Konzola číslo jeden na umiestnenie Raspberry Pi 4 v štandardnom 19-palcovom stojane, ktorá umožňuje montáž až 6 kusov RPi 4. Môže to byť veľmi jednoduché a prehľadné klastrové riešenie.
Jednoduchá implementace příme expozice fotorezistu na DPS pomocí laseru 405nm (LDI). Cílem projektu bylo, aby byl open source a open hardware a aby byl snadno reprodukovatelný běžně dostupnými součástkami. Pořizovací cena by neměla přesáhnout $100.
Existují elektronické součástky, které dobře znají i „nezasvěcení” spotřebitelé, nemluvě ani o inženýrech-elektronicích nebo technicích. Tyto součástky jsou běžné a přestáváme si jich všímat a ani nás nenapadne, abychom se dozvěděli, kdo je jejich výrobcem. Velmi dobrým příkladem jsou silnoproudé konektory (zástrčky a zásuvky) XT30, XT60 nebo XT90, dokonale známé ze zařízení různého druhu . Kdo může uvést jméno jejich výrobce?
Situácia na FIIT STU v Bratislave sa ani po 6 mesiacoch neupokojila a ako to vyzerá, pokračuje to veselo ďalej. Ako je "dobrým" zvykom zodpovední ľudia sa iba prizerajú. FIIT patrí k tomu najlepšiemu, čo tu máme a preto sa pripájame k tejto výzve.
když je správné dýchání důležité
YAT je uživatelsky přívětivý a na funkce velice bohatý sériový terminál. Obsahuje textovou i binární komunikaci, předdefinované a vlastní příkazy, uživatelské rozhraní pro více dokumentů současně a spoustu doplňků.
Raspberry Pi Foundation vydala novou verzi svého vlajkového modelu Raspberry Pi 4. Kromě modelů, které přicházejí s 2GB a 4GB RAM, je zde také nový model s kapacitou 8GB. Tento model stojí 75 USD, což z něj dělá nejdražší Raspberry Pi.
Nedávno jsme zde psali o jednoduchém převodníku USB na sériové rozhraní. Nyní si ukážeme jiné řešení pro stejný účel s ohledem na jednoduchost zapojení.
Pracujete s malými súčiastkami SMD veľkostí 0603 alebo 0402? Potom je zariadenie na manuálne odadzovanie súčiastok (P&P) užitočným nástrojom pri výrobe prototypov a výrobe malých sérií. Takéto jednoduché a ľahko zostaviteľné zariadenie nájdete v tomto príspevku.
Pomerne dlho sme čakali na natívne zavádzanie operačného systému z USB na Raspberry Pi4. Ukážka, ako na to bez SD karty, ktorá už nebude potrebná. Nový zavádzač je k dispozícii ziatiaľ v beta verzii.
Malá demonstrace jedné ne úplně příjemné a ne úplně dobře dokumentované vlastnosti FTDI USB-UART převodníků.

Modbus je otevřený protokol pro vzájemnou komunikaci různých zařízení, který umožňuje přenášet data po různých sítích a sběrnicích. Komunikace funguje na principu předávání datových zpráv mezi klientem a serverem (master a slave).
Šikovný pomocník, který zjednoduší život tiskařům 3D dílů.
DPS pracovní stanice s nano sondami je moc dobré řešení pro práci s elektronickými deskami osazenými SMD součástkami, které jsou velmi malé a obtížně přístupné pro mnoho z nejvíce používaných laboratorních testovacích sond.
Já bych se před něj nepostavil. A co vy? Měli byste odvahu?
Projekt jednoduchej dosky so štvornásobnýmn relé ktorú zvládne aj začiatočník. Možnosť širokého použitia s akýmkoľvek MCU.
Program it with high-level languages and AI while performing low-latency operations on its customizable hardware. Portenta H7 simultaneously runs high level code along with real time tasks.
Společnost Retry s.r.o. je výhradním distributorem ECAD společnosti Altium. Zde najdete záznam z webináře zaměřeného na tvorbu osazovacích variant DPS

Společnost Retry s.r.o. je výhradním distributorem ECAD společnosti Altium. Zde najdete záznam z webináře zaměřeného na nástroje pro kreslení a přesouvání spojů.
Společnost Retry s.r.o. je výhradním distributorem ECAD společnosti Altium. Zde najdete záznam z webináře zaměřeného na tvorbu schematických značek
Společnost Retry s.r.o. je výhradním distributorem ECAD společnosti Altium. Zde najdete záznam z webináře zaměřeného na tvorbu footprintů
Projekt jednoduchého a levného převodníku USB na sériový (TTL) je sestaven z převodníku PL2303SA od společnosti Prolific.
DHT11 a DH22 sú veĺmi oblúbené digitálne senzory teploty a vlhkosti, ale aký je medzi nimi rozdiel? Pozrime sa na dôležité rozdiely a prípadne ako môžu ovplyvniť, ktorý z nich si vyberiete pre svoj ďalší projekt.
U8g2 je grafická knihovna pro embedded zařízení. U8g2 podporuje monochromatické OLED a LCD, které používají následující řadiče: SSD1305, SSD1306, SSD1309, SSD1322, SSD1325, SSD1327, SSD1329, SSD1606, SSD1607, SH1106, SH1107, SH1108, SH1122, T6963, RA8812, PCB, CD8812, PCB, CD8812 , UC1601, UC1604, UC1608, UC1610, UC1611, UC1701, ST7565, ST7567, ST7588, ST75256, NT7534, IST3020, ST7920, LD7032, KS0108, SED1520, SBN1661, IL3820, MAX7219 a další (podrobný seznam v článku).
bez komentáře
Konštrukcia modulu prevodníka typu DC-DC pre všeobecné použitie so vstupným napätím až 90V, ktorý poskytuje výstupné napätie 10V do 500mA.
Petr pracuje ve společnosti Retry, která prodává a dělá podporu návrhovému systému Altium Designer. Petr nakousne co vyvíjel v Německu v centru letectví a kosmonautiky, potom se podíváme na čem pracoval v CERNu. Projdeme si historii návrhových systémů i historii Altium Designeru. Zjistíme jak vývojáři pracují s Altiem nebo s jinými elektronickými návrhovými systémy. PCB.expert je další část, které se Petr věnuje. Tato konference je zaměřena na výměnu zkušeností s návrhem elektroniky a zajimavých přednáškách.
Přejít na stranu  1 2 3 ... 81 82 83
Prohledat MCU Mikroelektronika - Community Site
Chatbox