https://www.tme.eu/cz/katalog/p,fibrain_1545/?s_field=1000012&s_order=asc&limit=50&currency=EUR&utm_source=mcu.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=2020-05-19_Fibrain_kampania_MTM_2717_936x60_CZ
Někde v zemích německých jsem nalezl krásnou tabulku, kde jsou krásně seřazeny a roztříděny piny STM32F4 Discovery. Pokud by někdo věděl, kde se nachází původní zdroj, budu za jeho uvedení vděčen. Má hlava děravá to zapomněla.

Děkuji pakovi za uvedeni odkazů.
AWG, co je AWG? No, muška jenom, zlatá to nebude. Jedná se o zkratku z American Wire Gauge. Odkaz je snad dostatečně objasňující. Pro rychlou orientaci v průměrech snad bude stačit následující tabulka.

Dostal jsem od HWkitchen nabídku otestovat novou verzi DSO nano. Vlastní mašinka je zatím na cestě, tak si dovolím prozatím jen zběžné seznámení s tímto strojkem.
happy se s námi podělil o svůj program, který konvertuje vrtací data z formátu Excellon do formátu G-Code. Program zároveň řeší polohování vrtané desky.
Kolega hns zdokumentoval svůj postup při výrobě DPS metodou termotransféru toneru z laserové tiskárny. A to včetně obrázků. Znáte to, lépe jednou ukázat než pětkrát popsat
Tedy povím Vám se.u na oddych, ten se poslední dobou míjí účinkem. Jak jsem psal, oddychoval jsem na chalupě. A co čert nechtěl - zapršelo. A náš krásný mini potůček se rozhodl, že půjde do světa. Prý na zkušenou. Schválně jsem napsal mini potůček, neb není širší půl metru a dosahuje hloubky asi deseti centimetrů.

Čtyřicet let mého života se ani jednou nevylil z přikázaných mu mezí. Jenže to neznáte invenci našich vodohospodářů. Před jedenácti léty milý potůček zregulovali. Místo meandrů v lukách vybetonovali slušivé rovné korýtko a nám od té doby rok co rok roste zahrada. Ne do šířky, tam jsou ploty. Roste nám do výšky - on ten potůček totiž s sebou vždy donese i část družstevních rolí a odloží si ji u nás na zahradě.

Hnus velebnosti. Jediným pozitivem je to, že nemusíme hnojit.

Tak se projevila opět má strojařská negramotnost. Jenže strejda Googl je chytrý a má skoro na vše odpověď.
Předem se omlouvám za za dočasnou stagnaci serveru, ale ještě týden budu offline na chalupě a z toho dolíku se fakt nedá server zpravovat. Jediné reálně funkční místo, kde funguje internet je v hospodě. No a sami jistě chápete, že tam to fakt nejde.
Oddychujíc na chalupě mě zas jednou přepadla myšlenka. Předesílám, je to jen namalované, neověřeno. Mám totiž obdobný obrobek z duralového hranolu.
Analyzátor sice využívá VFD znakový displej, ale ten je možné nahradit běžným LCD displejem. Součástí archivu jsou zdrojové kódy pro různé formáty displejů. Program je napsán v Bascomu.
Další minimalistická konstrukce . Bodová svářečka využívá náboj baterie kondenzátorů k bodovému sváření.
Tak tento projekt je klasickým příkladem minimalistického přístupu k realizaci. Kromě procesoru, dvou tlačítek a pinové lišty zde již žádnou součástku nenajdeme. Přitom si myslím, že pro daný účel plní svou funkci dostatečně.Divný název. A ještě divnější spijitost. Leč vtipná a bohužel veskrze pravdivá. Článek jsem pro jeho obsah i formu převzal doslova včetně obrázku.
S těma duino-like destičkama se nám roztrhl pytel. Tahle s STN32 je z produkce Olimexu a vůbec nevypadá zle
Při brouzdání po eshopu GoodLuckBuy jsem nalezl tuto zajímavou destičku, která na sobě integruje FPGA, ARM, SDRAM, FLASH, ADC, DAC, ....
Tak konečně se mi podařilo doplnit i obsah k tomuto článečku. Bohužel však ne celý.
Kolega Majkls uvedl v Drbárně odkaz na tento článek, který publikoval ve svém Internetovém brlohu. Mimochodem, nejen tento článek, ale celý brloh stojí za pozornost.
Alternativou k Malině může být tento produkt. Nemá sice za sebou tak masivní reklamní masáž, ale dle mého skromného názoru je lépe vybaven.
Další iterací CNC vrtačky je konfigurace H-BOT. Jedná se o zjednodušení konfigurace CoreXY - pouze jediný ozubený řemen, jednodušší mechanika, menší počet řemenic. Prostě jen samé výhody a sociální jistoty.
Regulátor k ohýbačce plastů - toť originální použití. Obecně se jedná o regulátor výkonu k odporovému spotřebiči.
Celkem zajímavou destičku jsem nalezl u čínských soudruhů.
Jo, bejvávalo.

Máte-li touhu si otestovat Cortex M0 a požadujete DIL pouzdro s minimem vývodů, dovolím si Vás upozornit na pěkný projekt Dmitrye Grinberga.
Jméno: Silicon Valley
Kmotr: Dr.Frederick Terman
Rodiče: William R Hawlett, David Packard
Kdy: 1938
Kde: USA

V debatě pod článkem Test USB nabíječek uvedl Warhawk odkaz na jeho starší článek. Je to zajímavé člení, tož jsem si ho dovolil opublikovat i zde.
Přejít na stranu  1 2 3 ... 18,033333333333 19,033333333333 20,033333333333 ... 108 109 110
Prohledat MCU Mikroelektronika
Chatbox