https://www.tme.eu/cz/katalog/vyvojove-kity_100636/?s_order=desc&search=fusion%20v8&s_field=1000011&utm_source=mcu.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=2020-08_Kampania_Mikroelektronika_MTM-2990_936x60_CZ
Pamatujete si na kalkulačky s LED segmisegmetovkami? Tak právě takový displej je použit v této konstrukci. Nebral bych tento udělátor příliš vážně. Spíš jako ukázku, že takhle to taky jde i když výsledek jistě nestojí za investovaný čas.
Máte-li neodbytnou touhu si zbastlit STlink, tak zde naleznete vše potřebné. IMHO je to sice zhůvěřilost, ale proti gustu.... Na druhou stranu si dovedu představit, že jsou blázni, kteří si ho s radostnou písní na rtech postaví. Již bible praví: Blahoslavení budiž chudí duchem
CoAssistant je online asistent umožňující relativně snadné nastavení registrů některých ARM Cortex M4, M3 a M0 mikrokontrolerů. Kromě generování obsahu příslušného registru může sloužit i jako online nápověda reprezentující významem jednotlivých nastavení.
Pokud se Vám nechce bastlit V/A metr ke zdroji, tak doporučuji Vaší pozornosti tento hotový modul dostupný například zde, ale i v řadě dalších obchodů. I když je těchto modulů dostupná celá řada s různými rozsahy, jedná se stále o totéž zapojení lišící se jen volbou napěťového děliče a proudového bočníku.
Kupujete byt, baráček či jinou nemovitost? V tom případě doporučuji si nastudovat následující významový slovník realitního makléře. Některé z frázi jsou ale mezioborové
Dnes se konečně dostáváme k funkcím, nepostradatelné součásti všech strukturovaných jazyků, a tedy i jazyka C. Nejprve se podíváme jak se funkce definují.

Tak tu máme zase Mikuláše, den strašení. I k nám došel Mikuláš s andělem a čertem. Sáhli do pytle a vytáhli........Vánoční vraždítka. Ehm, pardon, světýlka.
Jo, máte pravdu, tohle tu již taky bylo. Jenže zde je použit STM8S103F3P6 a s ním toho tu zas tolik publikováno nebylo. Nehledě k tomu, že tohle zas až tak ošizené není, což se o mnoha současných konstrukcích říct nedá.
Nová verze mého oblíbence.
 • Revision 3 with debugger watch view parser bug solved.
 • Revision 2 with the default remote timeout bug solved.


Výborná vědecká kalkulačka s mnoha funkcemi. Kromě standardních matematických funkcí obsahuje i integraci a derivování. Dále lze provádět statistické a finanční výpočty. Kalkulačku lze používat v metrických nebo palcových jednotkách. Firma. která kalkulačku vyvinula sice již zanikla a produkt má poslední aktualizaci z roku 2000, ale pro PC neznám lepší.
Kdo si hraje nezlobí. No a hrát si jde i na Discovery kitu. Příkladem budiž portace této klasiky. Kdysi, v dobách dávno minulých, jsem ho hrával na ZX Spectru. A včera jsem si ho zahrál znova.
Jo, jo, začalo to. Lidé blázní, hledají, nakupují. Obchodníci si mnou ruce. Chudák bastlíř je zas zas nucen kontrolovat žárovičky na stromeček, případně je honem, honem shánět (bože, tohle tak populární slovo jsem už dlouho nepoužil ).
Dnes dokončíme popis řídících struktur jazyka C.
V minulé části jsem vzpomenul vychytávku implementovanou v STM32F4x9i (popravdě nevím, zda je implementována i v jiných typech STM32). Jedná se o měření šířky pulzu a střídy signálu. Opět se nejedná o mou genialitu, ale o použití příkladu z stdlib od STM.
Praktik uvedl v diskuzi k článku Piny STM32F429i Discovery kitu odkaz na tento prográmek od STM. Po jeho stažení jsem zjistil, že ho mám již nainstalovaný a zaintegrovaný do EmBlocku. Jo jsem blb a vůbec mě to nebaví
In cervisiam veritas (nebo tak nějak)
LPC11U24 USB CDC - Příklad ladících výpisů na USB CDC, tedy na virtuální sériový port. Zde vypisuje napětí na 2 vstupech AD převodníku v ASCII, takže se dá použít pro zobrazení v PC obyčejný sériový terminál. Použijeme trochu opomíjený procesor z produkce NXP - pro pokusy to asi není optimální volba, lepší by byl LPC1343, ale tento Cortex-M0 s USB lze sehnat za zajímavou cenu, takže jako náhrada za všelijaké ty jednoúčelové FTDI obvody více než vyhoví.
Cílem bylo vyvinout aplikaci pro telefon se systémem android, která umožní řídit vozítko se dvěma nezávislými motory jedním prstem. Autor prohlašuje, že se věnuje AVR ve svém volném čase a neručí za jakékoliv škody způsobené použitím části nebo celku tohoto projektu.
Zas jeden vtipný nápad pocházející z východu. Z Ukrajinských stepí pochází tento voltmetr, dle mého názoru primárně určený do dílenského zdroje. Zajímavé, že to zatím nikoho nenapadlo. Sakra, ani mne Autor se sice nepodělil se zdrojovým kódem, ale to by nemělo nikomu bránit v realizaci tohoto nápadu.
Předevčírem jsem se ukládal k spánku s pocitem dobře vykonané práce. Dopsal a odladil jsem další díl seriálu o STM429i kitu a byl jsem sám se sebou navýsost spokojen. Ráno jsem však již počítač nenahodil. Tedy jeden z několika, jak jste jistě pochopili. Jenže bohužel ten podstatný, ten na kterém si hraji. Sice mám všechno zálohované, ale představa dne stráveného reinstalací (odporoučel se systémový disk) mě tedy fakt zrovna nenadchla. Tak mi držte palce, ať to zas všechno rychle rozběhám.
Dalším dílem se dostáváme k poměrně rozsáhlé kapitole jazyka C. A to k řídícím strukturám. Vzhledem k rozsahu jsem toto povídání rozdělil na dvě částí.
Než budu pokračovat s realizací čítače s STM32F4x9i, pokusím se přiblížit konstrukci starou více jak dvě desetiletí. Tehdy realizovanou na staříčké 89C52 - ó ano, na ní jsem to stavěl poprvé. ↑ ↓
Popravdě mám okno a tak nevím, zda se tu o této novince již nepsalo. Pokud ano, tak se omlouvám.
Pěkný přehled významu pinů STM32F429 Discovery kitu jsem vydoloval z hlubin internetu. Přehled je udělán formou tabulky, kde jsou zobrazeny snad všechny alternativní funkce všech dostupných pinů kitu.
Základem tohoto udělátoru je mikrokontroler STM32L152RBT6, tedy obvod s integrovaným řadičem LCD řadičem. Aby nedošlo k nedorozumění s řadičem znakového, ne grafického LCD displeje.
Pokud máte rádi přehled o teplotě na několika místech a oceníte levný teploměr s bezdrátovými čidly, možná se vám bude hodit tento popis úpravy komerčního produktu.

SLIVOVIČNÉ DESATERO:
 1. Z pořádného kvasu slivovicu pálit budeš!
 2. Nevezmeš k páleňu chlapa absydenta, kerý ti leda na škodu sedí!
 3. Koštovat mosíš poradno, slaninu dones, chléb aj sůl'. Sak sme z jedného kraj a. Kto sa bratrem cítí, mosí s nama píti!
 4. Tepľú slivovicu pij pomály, studenu ešče pomaľej! Tretiroční duj jak letní došek!
 5. Kde je dobrá slivovica, požádáš bratra svého aj manžeľku jeho o žejdlík. Dostaneš-li, ptaj ešče. Dajú-li, bľahořeč, nedajú-li, preklňaj až do třetího až štvrtého pokolená!
 6. Najdeš-li opitého spoľúbratra, pľahoč sa s ním, až ho dodáš do příbytku jeho. Dostaneš-li místo něho, chval Hospodina hľasem velikým! Neboť takto praví Písmo: Svědectví vydáš v pravdě časem svým a sľunko ťa neraz najde na cestě k krivej!
 7. Řečí pomľúvačú nepočúvaj, na stolici posměvačů nesedaj, ale v pálenici je místo tvoje a tam sľužbu konaj dnem aj nocú. Jez a pij!
 8. Za sľovo v slivovici obsažené k sudu brata nehoň. Má čagan konce dva a súd hárešt jeden. Stává sa, že bratré nesvorní na jednej ľavici mzdu svoju obdržá!
 9. Po každém hltu modli sa: nápoj náš vezdejší daj nám každý deň. Enom sľovo Amen zapomeň a vyžeň z mysle svéj.
 10. Rob k páleňú nepřipúščaj! Ve chvíli zFej člověk hFúposť zrobí! Ved sám praotec Adam iste Evu pojal' za trápení své ve chvilce opiľej!

Jazyk C je kromě standardních operátorů vybaven i množstvím takových operátorů, s kterými se zas tak často v jiných jazycích nesetkáváme. Pojďme si tedy ukázat některé operátory, které můžeme v C použít.
Tak, příklad dodaný s Discovery kitem máme za sebou. Což takhle pokračovat dál, ale již něčím smysluplným. Jako cíl svého snažení jsem tedy zvolil sestavit frekvenční čítač s využitím maxima možností nabízených procesorem STM32F429i.
Digitální hodiny patří mezi oblíbené školní konstrukce. V praxi železničního modelářství se občas setkáváme s potřebou hodin, které jdou jinou rychlostí než reálné hodiny. Proto jsem vytvořil vlastní platformu pro takové hodiny.
STM32F050F6P6 je malý MCU z rodiny STM32F0 s jádrem cortex M0, který je zajímavý pro domácí využití tím, že je v pouzdře TSSOP20, takže pro něj lze snadno vyrobit i osadit DPS. V příloze k článku naleznete jednostranný breakout board a šablonu pro IDE Em::Blocks s aplikací blinky řízenou přerušením od časovače.
Dovolím si trochu popostrčit iniciativu rodící se pod názvem HACKER space. Pod tím popostrčením mám na mysli setkání uživatelů MCUserveru, tentokrát ale v okolí Ostravy. Iniciátorem této aktivity je twiister, takže prosím všechny dotazy adresujte na jeho maličkost. Já jsem v tom tentokrát zcela nevinně

27.11.2013 19:00 Ostrava (U skákavého poníka)

µKOS je multi-tasking OS určený pro relativně malé embedded mikrokontrolery. Vytvořil ho roku 1992 Edo Franzi při práci na mobilním robotu Khepera. První implementace byla vytvořena v CALM assembleru (LAMI-EPFL tool). V roce 1996 ho Edo kompletně převedl do C-čka, tehdy použil Mac s OS9. Po přechodu Apple na OSX (ala unix) ho Edo převedl pod GCC s uvolnil ho jako open source projekt.
Opravdu pěkný video seriál o programování Stellaris Lauchpadu v IAR C jsem, objevil na YouTube. Je sice v angličtině, ale i mé ucho negramotné mu rozumělo Zatím zveřejněných deset lekcí stojí za shlédnutí. Zde je sice uvedena pouze první lekce, ale jistě nebude nikomu činit problém pokračovat v sledování dalších lekcí.
V úvodním dílu začínajícího výukového seriálu o jazyku C se Kosťa mj. věnoval celočíselným typům. Jak je vidět v následné diskuzi, problematika si zaslouží doplnění.

Děkuji za doplnění, to vypadá, že se to C snad už konečně naučím
Toto etnikum lidu pospolitého mě někdy opravdu vytáčí. Ne proto, že používá Linux, ale proto, že ho postavilo na piedestal a kolektivně k němu vzývá. My lidé jsme již takoví - netolerantní a egoističtí.

Byly dny, kdy se lid dělil na křesťany a pohany. Dnes to je na křesťany a muslimy, zítra to možná bude na linuxáky a ....

Proč to píši. Kdo dával pozor ve škole a trochu mu to myslí, musel pochopit že ve jménu Boha (potažmo ideologie) se vedly války a bylo prolito nejvíce krve. Nejinak je to dnes. Proto bych rád apeloval na lid pospolitý. Kašlete na to co kdo používá, neobracejte jej na tu svou, jedinou pravou víru. Buďte tolerantní.

Vždyť nebýt Windows, nebyl by ani Linux a naopak nebýt tlaku Linuxu, kde by byly Windows.
Ač jsem se tomu bránil zuby nehty, tak se znovu učím Céčko. Je to již asi po třetí. To je celkem dobrý výkon za půlstoletí no ne. Prvně to bylo někdy okolo roku 1985 když jsem se dostal k CP/M. Pak asi o pět let později, to když jsem začal koketovat s TurboC na PC. No a odtud mě to přivedlo k mikrokontrolerům a potažmo k C51 od Keila. Sakra blbě počítám, tak po čtvrté je to dnes s GCC pro ARMy.
Pokud potřebujeme obousměrně komunikovat s modulem řízeným mikroprocesorem sice malou rychlostí, ale tak, aby nebylo třeba k tomu vyvést z krabičky jediný drát, je zde popsán primitivní a levný způsob, jak toho docílit.
Tak jo, konečně přestanu obecně tlachat a pustím se do vlastního hraní. Když jsem meditoval "Vo co go", zavrhl jsem prvně zamýšlené blikání LEDkou a rozhodl se pro něco, co bude demonstrovat pokročilejší periferii Discovery Kitu - LCD display s dotykovou plochou.

EM::Block v 1.30
Byla velmi rychle vydána nová verze Em::Blocku s opravenou chybou debugování: odkaz
Dnes Vám ukáží jak vytvořit jednoduchý projekt a jak v něm použít standardní knihovny periferií od ST. Předpokládám, že mnoho lidí, kteří chtějí začít používat Em::Block může znechutit hned první pokus s Rebuildem některého ukázkového příkladu k Discovery Kitu.
Nedávno Mard představil nový Discovery kit a tak se podívejme co je na křemíku nového
Je to až k podivu, ale první reálná aplikace založená na ARMu byla na tomto serveru publikována již před devíti léty. Tehdy to byl modul miniARM s LPC2106. Kde že ty loňské sněhy jsou. Od té doby uplynulo hodně vody a stalo se mnoho událostí. Pomalu by to stálo za nějaké to vzpomínání
Q: Why do programmers always mix up Halloween and Christmas?

A: Because Oct 31 == Dec 25!

Neznáte? Neříkejte, ucSimply ale již snad ano. Tato Brněnská firma mi udělala Vánoce na konci října. Naježila mi pár (kecám, tři páry) modulů z jejich produkce. Takže se nedivte, že se tu o nich teď bude chvíli psát. Hlavně tedy o těch modulech a hraní s nimi, o Elvorisu zprostředkovaně. Takže dnes jen strohý úvod s čím že si to budu hrát a o čem Vy budete číst.
Přejít na stranu  1 2 3 ... 12,022222222222 13,022222222222 14,022222222222 ... 73 74 75
Prohledat MCU Mikroelektronika - Community Site
Chatbox