Fuzebox je bezva prima herní konzole postavená na AVR ATmega644-20PU, které je skutečně neobvyklým příkladem umu. Navíc se jedná o OpenSource projekt, takže se můžete podívat na zdrojové kódy, případně přispět k projektu napsáním nějaké své hry pro tuto konzoli.

Obrázky hotového produktu


Pohled zepředu, vidět jsou dva konektory na ovladače.


Pohled zezadu


Video s Fuzeboxem v praxi


Schéma zapojeníPoznámky
Proč píšu o Fuzeboxu a ne Uzeboxu, na kterém je založen? To ze dvou důvodů. Jedním je to, že Fuzebox je možné koupit jako kit zde, za 70 USD, což nepovažuji za přehnaně vysokou částku (ale ani tak to není zanedbatelná částka 1400 Kč). Případně je možné koupit starter pack za 100 USD, kde je stejný kit, ale včetně dalšího příslušenství (sítový zdroj, kabely, krabička).
A zejména, že existuje velice podrobný návod, jak kit postavit zde. TOHLE FAKT ČASTO NENÍ VIDĚT!
Jinak pár slov k Fuzeboxu - je to celkem pěkné zapojení, dvě barvy se generují tříbitově, jedna (modrá) jen dvoubitově, ale i to je mnohem lepší než u jiných zapojení s AVR. Výsledný videosignál je generován AD725 TV encoder čip, který je jedinou SMD součástkou na desce (a dál je SMD i držák karty SD/MMC, ten je ale obrovský). a v případě koupě kitu je rovnou připájen na desku.

Nicméně, určitě se podívejte i na stránky Uzeboxu, kde si můžete prohlédnout skvělý seznam her, které na této konzoli můžete hrát. Uzebox je zde.

Zdrojové kódu pro Fuzebox jsou k dispozici zde.

Schéma v Eagle je zde.
PCB v Eagle je zde.

Jinak další odkazy najdete na stránkách Fuzeboxu, které jsou zde. Je tam bootloader, nastavení pojistek na AVR, atd.