Ovidiu Predescu je autorem konstrukce nazvané Arduino Tiny Webserver, kdy doplnil Adrduino o dva k němu dostupné moduly (s velmi drobnými hw úpravami) a na této konstrukci rozběhal webový server. Je to pěkná inspirace pro ty, kteří by potřebovali něco podobného sestrojit.

Pohled na celou konstrukci
Co vlastně na obrázku vidíte? Tak dole, uplně nejspodněji, je vlastní Arduino Duemilanove. na sobě nese rozšiřovací modul "Data Logging shield", který poznáte podle SD karty vykukující ze svého slotu. No a vršku této rumunské trojky vévodí "Ethernet shield" s klasickým konektorem pro kabel z kroucených dvoulinek.


Modifikace
U "Data Logging shield" použil Ovidiu jiný chipselect pin (protože jsou zapojeny dvě desky, tak to pochopitelně musel udělat). Místo klasického pinu č. 10 použil pin č. 9, což znamenalo proškrábnutí jednoho vodiče a připojení pinu č. 9 jedním vodičem na CS. Tato HW úprava znamená rovněž nutnost změny SW pro Arduino (změna definice CS vodiče v hlavičkovém souboru C programu).
U "Ethernet shield" je jiný problém. Tento rozšiřující modul obsahuje Wiznet W5100, který ale bohužel obsahuje chybu v HW (špatná implementace SPI), proto je třeba jí zakázat - což znamená připájet jeden drátek navíc. Rovněž u SW je třeba udělat drobnou úpravu (odstranění bugu v SW pro Arduino).


Odkazy
Článek na "Ovidiu Predescu's Weblog" má dvě části.
První část textu naleznete zde.
Druhou část textu naleznete zde.
Zdrojový program pro Arduino si můžete stáhnout zde.