Podle zájmu o článek o Arduinu coby webserveru soudím že o ethernet konektivitu se zajímáte. Tak tento článek je o jiném (mnohem levnějším a krásně jednoduchém řešení s DIP součástkami) ethernetovém portu ovládaném AVR mcu. Článek publikoval server Instructables, o kterém jsme se tu již zmiňovali a autorem je Doug Jackson.

Provedení
Autor konstrukce je asi podobný hamoun jako já, neboť prohlašuje že dávat 30 + 30 USD za Arduino a Ethernet shield desky je moc. A také své tvrzení dokázal. Z obrázku vidíte, že jde o konstrukci na jednostranném plošném spoji velikosti kreditní karty. Obsahuje tři podstatné součástky - mcu ATmega168, řadič ethernetu ENC28j60 a 74HC08. Na začátku jsem psal, že řešení je s DIP součástkami, není to úplná pravda, ten 74HC08 je SMD a je přilípnutý zespodu, proto na desce není vidět.


Schéma (bohužel jen malý rozměr)Nejsem členem Instructables a nechci porušit jejich autorská práva, proto zveřejňuji jen co je k volně k prohléhnutí.


Rozmístění součástek z TOP strany
Software

Zařízení je kompatibilní s Ardiunem a autor jej využívá pro sběr dat ze senzorů po domě, kde má natahanou ethernetovou kabeláž. Software tedy použil z Mikals blog na zdrese http://www.stillhq.com. Konkrétně C listing naleznete zde. Jde o měření vlhkosti a autor publikoval i malé zapojení s LM555 pro načítání z DS1820.


Odkaz

Na serveru Instructables naleznete článek zde.