Dovolím si převzít informaci z blogu OK1CDJ, kde byla uvedena velice zajímavá zkušenost se zadáním výroby DPS u firmy v USA. Myslím, že tato informace bude užitečná pro více čtenářů. Budu rád, pokud připojíte i Vaše zkušenosti.

Poprvé jsem vyzkoušel službu na výrobu plošných spojů na pcb.laen.org. Dnes plošné spoje dorazily v super kvalitě. Tato služba má paušální platbu 5 USD za čtvereční palec a 3ks. Neplatí se kromě poštovného žádné další poplatky. Deska je vždy oboustaná prokovená s maskou a potiskem. Takže je to výhodné pro malé destičky. Například deska uprostřed vychází cca 6USD za 3ks. Cože je cca 120Kč / 3ks = 40Kč /kus. Předlohu stači odeslat mailem ve formátu BRD z Eaglu, obratem vám přijde potvrzení a cena za desku + poštovné (do ČR 5-15 USD dle velikosti zásilky) a je třeba ji zaplatit paypalem. Doba výroby i s poštou trvala necelé tři týdny. Je možné si nechat vyrobit i čtyřvrstvé desky, ale to jsem zatím nepotřeboval..

1.Reakce v HWnews
Pripojim sa so svojou skusenostou od ineho vyrobcu. Je to firma Didaktik Skalica, davam si tam robit prototypy do prace. Nazbieram si viacej veci, poslem im .brd z Eaglu ako jeden kus, jednotlive plosne spoje su neuplne separovane rozfrezovanim, takze mi pride prirez v jednom kuse a len si to nalamem. Ale aby som presiel k cislam - plosny
spoj s rozmerom 277x151mm stal 25,25EUR a priprava vyroby 29,40EUR. Daval som si ten plosak robit dvakrat, teda celkovo je to 80EUR za 8,36dm2 obojstranneho plosneho spoja s nepajivou maskou a prekovmi, teda 1dm2 stal cca 9,6EUR. Kedze v jednom dm2 je asi 16 palcov2, nemozem sa zbavit dojmu, ze "doma" je to vyhodnejsie. Dodacia doba ~ 2 tyzdne.

Samozrejme, ak by som potreboval jeden plosak 3x3cm, asi by to uz nebolo take vyhodne, tam by bol lepsi cinan. Takze ked sa nazbiera viac konstrukcii na plochu aspon 15x15cm, tak vyroba v Didaktiku vyjde lacnejsie.

2.Reakce v HWnews
Vsak finta je v tom, ze tam levne vyjsou jen 3ks a jen desek mensich nez 100x100mm.
V neposledni rade to neni cinan, ale american. Pokud budu chtít desku vasich rozmeru, vyuziji treba tohoto cinana, ten povetsinou porazi vsechny. I kdyz u 3ks 30x30x bude lesi american a u 2ks vasich rozmeru to +- asi vyjde na stejne, ale jiz pri tretim ks zacne cinav vest. http://www.makepcb.com/