Pokud si hodláte domu vyrobit zesilovač "na míru" oplývající všemi možnými funkcemi, tak se možná můžete nechat inspirovat jedním z přihlášených námětů do soutěže STM32 Design Challenge. Konstrukce je domácí stereosystém s 8-mi vstupy a 8 zesilovacími stereo kanály. STM32 řídí 8x8 analogový stereo crosspoint (tj. kterýkoliv stereo vstup si může poslat na kterýkoliv stereo výstup) a dále 8 předzesilovačů.Provedení
Popis

Na fotu vidíte rozpracovanou konstrukci, koncové zesilovače na této fotografii ještě chybí. Na předním panelu je 128x64 grafický LCD spolu se sadou přepínačů a rotačním ovladačem. Za panelem vlevo je deska řízení, která obsahuje zasunutý STM32 VL Discovery kit. Dále je pak vlevo nahoře crosspoint s MCP32008 I2C GPIO na řízení. Vlevo vzadu jsou 2 čtyřnásobné předzesilovače. Zdroj je zde jen dočasný (pro koncové zesilovače je potřeba velký torroid). Koncové zesilovače obsahují 4 x LM3886 (2 x stereo kanál). Ovládání je nejen přes klávesnici ale též pomocí dálkového IR ovladače. Následující fotka je už podoba těsně před dokončením, v zařízení je navržené napájení a vpravo vzadu jsou výstupní zesilovače s masivními hliníkovými chladiči. Další fota na webu autora.

Schéma zapojení

Je poměrně rozsáhlé, sem by se nám nevešlo, proto doporučuji aby si zájemci stáhli vícestránkové schéma v pdf z této adresy.


Odkazy

Homepage autora je zde.
Zdrojový kód je ke stažení zde.
Schéma zapojení je zde.
Konstrukce v STM32 Challenge je zde.