Jugoši se zase vytáhli. Mají opravdu pěknou vývojovou desku pro STM32 mcu. Deska obsahuje výměnný hlavní čip, takže se dá ladit vše od Cortex M0 až po nejnadupanější Cortex M4. Můžete se inspirovat i schématem zapojení, které je k dispozici. Oficiální název desky od fy MikroElektronika je EasyMx PRO™ v7 for STM32 ARM®.

Provedení
Uprostřed, vpravo vedle LCD displeje 320x240 s dotykovou plochou je výměnný modul s mcu. Ve spodní části jsou vyvedeny všechny porty mcu a to včetně indikace stavu a tlačítka pro simulaci vstupu. Po levé straně jsou vyvedeny (postupně odspoda) - pípák, CAN, USB Device, USB Host, 2 x USB-UART převodník, DS1820+LM35 teplotní senzory a úplně nahoře je stepdown měnič pro napájení 3.3V. U horního okraje je vedle napájení USB programovací konektor, Ethernet a pod ním sériová flash a I2C flash. Následuje MP3 Audio kodek s dvěma 3,5 mm stereo jacky. Jako poslední tam naleznete potenciometr pro simulaci vstupu ADC a úplně vpravo patici na SD kartu. Nad nimi jsou vyvedeny dvě místa pro další dodatečné moduly - a tam si můžete dokoupit například GPS, Bletooth, GSM, Wifi, Zigbee, RS485, atd.
Zkrátka jde o hodně obsaženou desku. Ani její cena není nízká - 169 USD (cca 3500 Kč). Na druhou stranu jde o desku velmi univerzální, která vám umožní vývoj pro různé typy mcu (po dokoupení daného modulu s tímto mcu. Jednotlivé další moduly s mcu stojí 24 USD. Zajímavé je, že nabízejí i prázdné, neosazené moduly, který se můžete osadit sami a jejich cena je 5 USD.


Výměnné desky s mcu
Na desce je zajímavé to, že obsahuje rovnou ethernet PHY (LAN8720A).


Odkazy

Homepage produktu naleznete zde.
Schéma je k dispozici zde. (dost blbě naformátovaný PDF)