Delší dobu přemýšlím, že si udělám kvůli hledání spojů prozváněčku. Chtěl jsem, aby měla nízkou spotřebu, aby byla stavba jednoduchá a aby bylo na hrotech malé napětí.

Konstrukcí jsem se inspiroval z edn, konkrétně z článku uveřejněném na edn.com. Bohužel nemůžu najít odkaz, ale třeba si dá někdo pod článkem práci a odkaz najde. Měl jsem jednoduchý cíl: udělat to co nejjednodušší a co nejlevnější. Celé zařízení bere z baterie v klidu nějakých 800 uA.
Zapojení má 2 části - detektor, co detekuje napětí 7 mV (což odpovídá odporu mezi 10-30 ohm podle offsetu vstupního komparátoru) a pak zvukovou signalizaci (jednoduchý oscilátor). Obojí obslouží LM 393. Krom něj ve zkoušečce žádné aktivní součástky nejsou. Vstup jsem opatřil schottkyho diodami - jednak kvůli omezení napětí, jednak jako ochranu.
Kondenzátor na vstupu komparátoru je zde za účelem zvýšení EMI imunity.

Schéma zkoušečky:Bzučák jsem vykuchal ze základní desky. Momentálně mám celou zkoušečku posazenou na nepájivym poli, protože se mi nechtělo leptat/objednávat desku.
Tu mám zatím připravenou jen jako návrh. Počítal jsem, že bych to dal do smršťovací bužírky, protože je to malý a hubený. Akorát nemám dořešenou baterku. Třeba někoho něco napadne

K článku dávám i přílohu (schéma a desku ve formátu Kicad)

prozvanecka.zip