nepropadejte panice pkud budete vychazet z toho, ze natavena antena dava 100 proc. udelejte si sondu:antenka, shotky dioda, VHODNY kondenzator merak tak 50uA a pouzijte to jako indikator sily pole. se strihanim opatrne, neni to linearni. nevhodna delky ma vliv na impedanci, na na tvar vyzarovaci charakteristiky. ja mam antenu 6 cm na 3.5 MHz a funguje. 50 Ohm ale nema!
Návrh a naladění 2.4GHz antény není tak hrozné. Daleko horší je ladit Sub-GHz (868MHz, 915MHz). Hlavní záludnost je v tom, že cokoliv umístíš do blízkého pole antény ovlivní její fungování. Takže třeba když navrhneš dobře anténu a pak to dáš do plastové krabičky, tak se ti klidně může stát, že anténu tolik zatížíš a tím posuneš její rezonanci, že ti to přestane fungovat. Doporučuji shlédnout toto video od bývalého kolegy - odkaz
majks: Ještě mě napadá, že by ta anténa šla obejít tím, že tam dáš už hotovou anténu na kabelu. Pak stačí dodržet impedanci 50 ohmů a na to jsou kalkulátory a není to tak složité.
majks: Design ani moc ne, spíš pak musíš naladit anténu a to bez VNAčka neuděláš. Ta anténa má parametry závislé na layoutu a materiálu PCB (a každý výrobce má trochu jiné materiály, takže...). Ladí se to změnou kondenzátorů (sériové a paralelní) a změnou délky antény (prostě se na prototypu udělá anténa delší a pak se uřezává).
mam dotaz.. má tu někdo zkušenosti s procákama STM32WBxx? pohrávám si s myšlenkou s tím něco dát dohromady, tak přemejšlim, jestli je nějak náročný dělat layout pro 2,4GHz bt.
Na záložku C/C++ Build som klikal a keďže sa objavilo nastavovacie okno sústredil som sa naň a nenapadlo ma, že sa dá táto záložka ešte ďalej rozkliknúť
Výhodou Platformia je právě to, že projekt si sebou může nést i potřebné knihovny. Třeba různé projekty různé verze stejné knihovny. A když publikujete, opět přidáte knihovny, s kterými to bylo odladěné a nehrozí, že druhá strana bude mít nějakou nekompatibilní verzi.