Novinka:SMS přes GSM modul
(Kategorie: Vyloveno ze Sítě)
Napsal mard
01.01.1970

Další z konstrukcí, které pokládám za užitečné, je využití GSM modulu k zasílání a přijímání SMS zpráv. Na projekt mne upozornil kolega Petus, za což mu děkuji!

GSM modem

Modemů je ke koupi celá řada. Bohužel můj oblíbený GPRS modem z DealExtreme je již vyprodaný a po diskuzi na jejich chatu jsem byl ujištěn že v dohledné době v nabídce nebudou. Škoda, za 25 USD do byla velmi dobrá koupě. Proto jako náhradní řešení je ke koupi celá řada modemů (modulů) na Ebay i jinde, v ceně kolem 35 USD. Softwarové řešení popsané v tomto odkazu je založena na modulu z eXtreme Electronic.
Soft

Programové řešení je pro AVR, ale je v jazyce C, takže jej snadno můžete implementovat pro jiný typ mikrořadiče. Zahrnuje čekání s detekcí příjmu SMS, zpracování přijaté SMS zprávy a odeslání SMS odpovědi. Což jsou tři akce, které potřebujete ke zprovoznění svého řešení (např. GSM alarmu, či vzdáleného ovládaní spotřebičů).


Videoukázka
Odkaz

Zdrojové kódy naleznete na blogu indického eXtremeElectronic webu zde.Tato novinka je z -MCU Mikroelektronika - Community Site
( http://mcu.cz/news.php?extend.3217 )