https://www.tme.eu/cz/katalog/p,fibrain_1545/?s_field=1000012&s_order=asc&limit=50&currency=EUR&utm_source=mcu.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=2020-05-19_Fibrain_kampania_MTM_2717_936x60_CZ
Malá demonstrace jedné ne úplně příjemné a ne úplně dobře dokumentované vlastnosti FTDI USB-UART převodníků.

Modbus je otevřený protokol pro vzájemnou komunikaci různých zařízení, který umožňuje přenášet data po různých sítích a sběrnicích. Komunikace funguje na principu předávání datových zpráv mezi klientem a serverem (master a slave).
Šikovný pomocník, který zjednoduší život tiskařům 3D dílů.
DPS pracovní stanice s nano sondami je moc dobré řešení pro práci s elektronickými deskami osazenými SMD součástkami, které jsou velmi malé a obtížně přístupné pro mnoho z nejvíce používaných laboratorních testovacích sond.
Já bych se před něj nepostavil. A co vy? Měli byste odvahu?
Projekt jednoduchej dosky so štvornásobnýmn relé ktorú zvládne aj začiatočník. Možnosť širokého použitia s akýmkoľvek MCU.
Program it with high-level languages and AI while performing low-latency operations on its customizable hardware. Portenta H7 simultaneously runs high level code along with real time tasks.
Společnost Retry s.r.o. je výhradním distributorem ECAD společnosti Altium. Zde najdete záznam z webináře zaměřeného na tvorbu osazovacích variant DPS

Společnost Retry s.r.o. je výhradním distributorem ECAD společnosti Altium. Zde najdete záznam z webináře zaměřeného na nástroje pro kreslení a přesouvání spojů.
Společnost Retry s.r.o. je výhradním distributorem ECAD společnosti Altium. Zde najdete záznam z webináře zaměřeného na tvorbu schematických značek
Společnost Retry s.r.o. je výhradním distributorem ECAD společnosti Altium. Zde najdete záznam z webináře zaměřeného na tvorbu footprintů
Projekt jednoduchého a levného převodníku USB na sériový (TTL) je sestaven z převodníku PL2303SA od společnosti Prolific.
DHT11 a DH22 sú veĺmi oblúbené digitálne senzory teploty a vlhkosti, ale aký je medzi nimi rozdiel? Pozrime sa na dôležité rozdiely a prípadne ako môžu ovplyvniť, ktorý z nich si vyberiete pre svoj ďalší projekt.
U8g2 je grafická knihovna pro embedded zařízení. U8g2 podporuje monochromatické OLED a LCD, které používají následující řadiče: SSD1305, SSD1306, SSD1309, SSD1322, SSD1325, SSD1327, SSD1329, SSD1606, SSD1607, SH1106, SH1107, SH1108, SH1122, T6963, RA8812, PCB, CD8812, PCB, CD8812 , UC1601, UC1604, UC1608, UC1610, UC1611, UC1701, ST7565, ST7567, ST7588, ST75256, NT7534, IST3020, ST7920, LD7032, KS0108, SED1520, SBN1661, IL3820, MAX7219 a další (podrobný seznam v článku).
bez komentáře
Konštrukcia modulu prevodníka typu DC-DC pre všeobecné použitie so vstupným napätím až 90V, ktorý poskytuje výstupné napätie 10V do 500mA.
Petr pracuje ve společnosti Retry, která prodává a dělá podporu návrhovému systému Altium Designer. Petr nakousne co vyvíjel v Německu v centru letectví a kosmonautiky, potom se podíváme na čem pracoval v CERNu. Projdeme si historii návrhových systémů i historii Altium Designeru. Zjistíme jak vývojáři pracují s Altiem nebo s jinými elektronickými návrhovými systémy. PCB.expert je další část, které se Petr věnuje. Tato konference je zaměřena na výměnu zkušeností s návrhem elektroniky a zajimavých přednáškách.
Raspberry Pi není třeba představovat. Je to výborný minipočítač třeba pro řízení nějakého menšího výrobního procesu nebo testeru ve výrobě. Potřebuje ale k sobě ještě nějakou „bižuterii“ aby se dal začlenit mezi komponenty v průmyslovém prostředí. Dá se sice koupit hromada rozšiřujících desek a modulů, ale já jsem potřeboval vytvořit jeden kompaktní modul, kde by bylo vše potřebné na jedné desce a to ještě s dotykovým displejem a dalo se to jednoduše připevnit na panel. Tato základní deska je toho výsledkem. Autorem konstrukce je @wiser.
Jednoduchý adaptér USB na RS485, ktorý je navrhutý so základným UART čipom od FTDI (FT230XS) a lacným diferenciálnym trancieverom od TI (SN75176).
Hardware a software pájecí stanice pro kutily s hroty WMRP včetně zdrojových kódů pro Arduino.
@vkb hledal způsob jak upravit soustruh s možností na řezání závitů, kde je potřeba synchronizovat otáčení sklíčidla a pohybu řezacího nástroje. Toto téma mě zaujalo, nějaké to cnc jsem už postavil a soustruh bude asi další v pořadí. Tento hodně podrobný návod mě zaujal a možná se bude hodit i vám.
NanoVNA je pěkný kus hardware za relativně malé peníze Je to malý ruční vektorový síťový analyzátor. Já jsem si ho pořídil za účelem měření SWR u antén pro krátkovlnná radioamatérská pásma. Dá se koupit v různých verzích a obměnách třeba na Aliexpressu. Nebudu se tady rozepisovat o funkcích původního určení. Ty jsou popsané na různých radioamatérských stránkách a jsou bezesporu opravdu povedené.
Tentokrát nás navštívil Zbyněk Kos, díky kterému jsme se dozvěděli zajímavosti z vývoje projektů v CZ.NIC. Také se podělí s mnoha zkušenostmi z vývoje, výroby a certifikace zařízení. Jak se například posílal obraz na LED panely v dobách MS DOSu, proč vám můžou kolidovat adresy dvou I2C zařízení na sběrnici, když tam máte skutečně jen jedno zařízení a mnohé další uslyšíte v tomto díle.
Kamil Polák z HARDWARIO nám vysvětlí co vše potřeba znát a připravit pro hladký průběh výroby elektronického zařízení. Spousta zkušeností z praxe a nevyhneme se ani fuck-upům. Zmíníme jak zkontrolovat data v návrhovém systému, co jsou gerbery a drill soubory, na co nezapomenout při výrobě planžety a jak nejlépe připravovat osazovací výkresy. Ale bylo toho i mnohem více. Tímto dílem vás provázel Martin Hubáček, Pavel Hübner a připojil se i Radim Kozák.
V súčasnej ťažkej dobe sa veľa píše o rôznych iniciatývach na podporu všetkých ľudí v prvej línii. Pozrel som si veľa rôznych nápadov a asi budete súhlasiť, že vďaka za ne. Najviac ma zaujal návod publikovaný spoločnosťou Apple, ktorý mi príde veľmi ľahko realizovateľný a efektívny. Veď posúdte sami.
Demo aplikace, která zaznamenává průběhu napětí se vzrokováním až 1.55Msps v reakci na vnější spouštěcí impulz na STM32F0. Domonstruje jak lze využít timer ke spouštění kontinuálního AD převodu externím signálem.
Hlavu vzhůru, jak prosté
Autori Raspberry Pi vypustili vylepšenú verziu MicroSD imageru s jednoduchým ovládaním, podporou pre všetky platformy desktop operačných systémou.
Přejít na stranu  1 2 3 ... 107 108 109
Prohledat MCU Mikroelektronika
Chatbox