https://www.tme.eu/cz/news/library-articles/page/43267/hallova-cidla-jazyckove-kontakty-a-prislusenstvi-firmy-littelfuse/?utm_source=mcu.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=2021-04-15_Littelfuse%28czujniki_pola_magnetycznego%2C_gniazda_bezpiecznikowe%2
IoT Radar: Rozhovor s Jamesom Adamsom, COO spoločnosti Raspberry Pi, o vývoji Pico ... a konkrétnejšie o vývoji procesora RP2040.
Po desiatich rokoch spoločnosť Arduino vydala oficiálne beta verziu svojho úplne nového IDE, ktorá by nám mala poskytnúť všetky vymoženosti moderného vývojového prostredia.
Liam Fraser je inženýr ve společnosti Raspberry Pi, který pracoval na Raspberry Silicon. Ve svém blogu popisuje nelehkou cestu k vlastnímu silicon.
Pokračování zajímavého projektu, jak implementovat virtuální stroj Cortex M0 od nuly pro Raspberry Pi RP2040, vše v JavaScriptu.
Na Learn Embedded Systems sa objavil návod ako používať Ardiono IDE s oficiálnou podporou Arduino AG. Uvedomujem si, že tento video návod sa môže pre niektorých opakovať, ale toto je oficiálna podpora pre Raspberry Pi Pico prostredníctvom Arduino IDE! Táto podpora od Arduino AG umožňuje programovať Pico pomocou výrazne jednoduchšieho súboru nástrojov ako tomu bolo doteraz, čo aj tento návod ukazuje, ako si nainštalovať novú dosku Pico od Arduino AG a ako používať Raspberry Pi Pico v IDE Arduino. Tento proces nahradzuje pomerne zložitejšie nastavovanie nástrojov v rôznych vývojových prostrediach, ako je napríklad VSCode, ako sme zvyknutý pri Arduino IDE.

Autorem Craftu je Linus Akesson ze Švédska. Craft mě tak uchvátil, že jsem si ho musel postavit, abych na vlastní oči viděl, že skutečně dělá to co má dělat. A dělal! Bylo na co koukat. Jeho stavba se vyplatila. Poutavá animace se skvělou hudbou. Zde naleznete překreslené podrobnější schéma s návrhem plošného spoje.
V diskuzi padl dotaz proč nepoužívám rychlejší pojezd nebo méně průjezdů. Řekl bych , že jednou jsem to nastavil začalo to vyhovovat a tak, už jsem nezkoušel jiné varianty tj. moje lenost.
Rozhodl jsem se tedy to zkusit. Do testování půjde jednoduchý DPS 25x25mm. Neřeším stranu B a ani ořez a vrtání, jde hlavně o hrany cest na DPS.
Pokračování zajímavého projektu, jak implementovat virtuální stroj Cortex M0 od nuly pro Raspberry Pi RP2040, vše v JavaScriptu.
Hurá! Podařilo se nám hello_uart spustit od začátku až do konce. Nyní začíná naše skutečná cesta: GPIO, časovače, USB, PIO a spousta dalších periferií, které čekají na implementaci.
Tyto články o frézce nejsou přímo stavební návod, ale na konci je jedna frézka postavená, ale spíše ukázat, že jde navrhnout a vyrobit frézku v domácích podmínkách a ještě když tomu moc nerozumím . Berte to spíše jako inspiraci, některé věci šly udělat lépe, některé jsou asi nesmyslné, ale mohu říci, že běží již třetím rokem a zatím funguje .
Konstrukce měřiče odporů, kondenzátorů, cívek, ESR, napětí a indikátor zkratů, s automatickou změnou rozsahů, který je řízen procesorem ATmega8.
Přestože je pro Raspberry Pico k dipozici dostatek dokumentací, soubor instrukcí assembleru může být matoucí a nejasný. V tomto článku si přehledně shrneme instrukce procesoru Raspberry Pico a změříme jejich časování.
Projekt dezintegrovaného obvodu vytvorený z tranzistorov, ktorý vytvára kompletnú fungujúcu repliku klasického mikroprocesora MOS 6502.
Přišlo mi několik dotazů ohledně výroby DPS. V prvním díle jsem jako ukázku použil ve větší míře klasickou montáž součástek (DPS pro udírnu), proto to dnes napravím a zkusil jsem udělat testovací DPS se SMD ploškami. Dále beru tento pokus spíše jako test, vyhrabal jsem úplně historický plošný spoj (bylo to schválně abych ukázal případné chyby) a na něm frézoval – většinou tam byl rozptyl tloušťky mědi. Fotky jsou z mikroskopu proto vypadají hůře než když se na to koukám normálně ????
Petr je HW/FW embedded vývojář na volné noze a ke své práci používá KiCAD 5. Zjistili jsme jak se původně přes nástroje OrCAD, PADS a Eagle ke KiCADu na macOS dostal, že práce na volné noze obnáší i dobrý marketing ...
Kmitočet je veličina, která udává, kolikrát se určitá perioda zopakuje za daný časový úsek. @Panda sepsal jak na to pomocí MCU včetně konstrukce.
Tento článek si píšu spíše jako manuál, proto je psán spíše bodově, a případně co a jak použít. Vím návodů je na inetu spoustu (většinou však ukazují jen nějaký demo projekt) Touto metodou není problém dělat DPS pro SMD i klasiku (pracuji s velikostí od 0603 0805 1206 atd.. Tak pouzdra typu TQFP, SSOP atd.. Používám cesty od 0,01“ tj. 0,254mm a mezery 0,012“ tj 0,3mm – toto vše se dá zvládnout)
Pokračování zajímavého projektu, jak implementovat virtuální stroj Cortex M0 od nuly pro Raspberry Pi RP2040, vše v JavaScriptu. Niní máme funkční nastavení GDB. Hurá! Použijeme to k tomu, abychom zjistili, proč kód hello_uart "umírá" v irq_set_exclusive_handler(). Připravte se na nějaké tvrdé ladění!
Každé elektronické zařízení potřebuje vhodný zdroj napájení. Nejčastěji stačí jen zasunout zástrčku do zásuvky. Za povšimnutí však stojí, že existuje jen málo zařízení napájených střídavým napětím 230 V, které je k dispozici v zásuvce, naproti tomu mnohem častěji pro správnou funkci potřebují zařízení stejnosměrné napětí s mnohem nižším potenciálem.
Raspberry Pi nyní může nativně bootovat z disků NVMe bez USB převodníku při použití správného hardware.
Pokračování zajímavého projektu, jak implementovat virtuální stroj Cortex M0 od nuly pro Raspberry Pi RP2040, vše v JavaScriptu. Tento týden hackování pomocí gdbserveru a poté jej použijeme k diagnostice selhání při spouštění kódu v Pico.
Záznam online semináře o tom, co Altium Designer nabízí pro práci na high-speed návrzích DPS na vícevrstvých DPS ohledně nastavení impedancí spojů a vyrovnávání jejich délek. Podíváme se na dostupná návrhová pravidla, nastavení skladby desky i jednotlivé nástroje, které tato nastavení používají, včetně jejich nových možností.
Při přetaktování Raspberry Pi nad 300 MHz jsem zjistil, že flash paměť přestala fungovat. V tomto videu se k tomuto problému vrátím a ukážu, jak udržet Flash funkční bez ohledu na rychlost přetaktování. Také se budu věnovat dynamickému přetaktování s dopadem na potřebu chlazení.
Jednoduchý tester optočlenů, který jsem používal na prověrku těch ve zdrojích.
Co najdete v čísle 04/2021?
Tento návod je určený pro mírně pokročilé uživatele operačního systému pro mikrokrokontrolery FreeRTOS. Příklad pracuje s kontrolerem STM32L073RZ a vývojovým prostředím STM32CubeIDE.
Tento příklad ukáže, jakým způsobem spustit, zastavit či resetovat časovače. Dále uvidíme, jak nevyzpytatelně se časovače mohou chovat, když je s nimi špatně zacházeno.
Jaromír Nohavica nahrál 4. 2. 2021 píseň na aktuální téma
V tejto prezentácii je podrobne vysvetlený nový vysokorýchlostný programovateľný I/O subsystém Raspberry Pi Pico RP2040: PIO!
Pokračování zajímavého projektu, jak implementovat virtuální stroj Cortex M0 od nuly pro Raspberry Pi RP2040, vše v JavaScriptu. Bude to náročné, zábavné a intenzivní.
Tentokráte spuštění programu hello_uart().
Návod jak proměnit svou elektrickou kytaru na funkční Midi ovladač na bázi Raspberry Pi Pico z nízkou latencí.
Populární Raspberry Pico oplývá sice propracovanou dokumentací a kvalitními příklady, ovšem jeho překladové prostředí je zaměřené spíše na Linux, či přesněji na Raspberry Pi. Ve Windows vyžaduje instalaci několika gigabajtů podpůrných softů a poměrně komplikovaný způsob použití. Dáváte-li přednost jednoduššímu použití, podobně jako já, připravil jsem zjednodušené překladové prostředí.
Online výuka SPŠE Fr. Křižíka Praha by Suchý.
Vojtěch Pavlík vás provede problematikou Spectre and Meltdown, co ji způsobuje a možná řešení. Tento problém se netýká pouze x86 procesorů, jak je všeobecně známo. Pokud vás tato problematika zajímá, tak si vyhraďte hodinku na celou přednášku, která je součástí konferencí InstallFest.
Ano, čtete správně. Má to však háček. Přetaktování by mohlo poškodit nebo zkrátit životnost vašeho Pico a také se zvýší spotřeba.
Jednoduchý návod jak získat kvalitnější video výstup na ZX Spectrum s použitím jedné součástky.
Pokračování zajímavého projektu, jak implementovat virtuální stroj Cortex M0 od nuly pro Raspberry Pi RP2040, vše v JavaScriptu. Bude to náročné, zábavné a intenzivní.
Pokud se zajímáte o novinky od ST Microelectronics v oblasti embedded a STM32, tak se podívejte na tento záznam z Embedded world digital 2021
Online výuka SPŠE Fr. Křižíka Praha by Suchý.
Jste šťastným vlastníkem ZX Spectrum a dlouho jste jej nepoužívali? Tohle byste měli s ním udělat před tím než jej budete chtít opět používat.
Pokračování zajímavého projektu, jak implementovat virtuální stroj Cortex M0 od nuly pro Raspberry Pi RP2040, vše v JavaScriptu. Bude to náročné, zábavné a intenzivní.
Optočlen sa často používa pri spätnej väzbe v zdrojoch pre galvanické oddelenie medzi primárnou a sekundárnou časťou zdroja a občas sa nájde práve tento komponent chybný. Poďme teda spolu zistiť ako ho zmerať.
Další Deep Drive o RP2040 a dalších věcech.
Pokračování zajímavého projektu, jak implementovat virtuální stroj Cortex M0 od nuly pro Raspberry Pi RP2040, vše v JavaScriptu. Bude to náročné, zábavné a intenzivní.
Pokud používáte Arduino, možná vás bude zajímat nové vydání Arduino IDE 2.0 beta, které je rychlejší a ještě výkonnější! Kromě modernějšího editoru a rychlejšího rozhraní obsahuje automatické doplňování, navigaci v kódu a dokonce i debugger.
Existuje veľké množstvo modulov s WI-FI čipom ESP8266, s rôznymi veľkosťami. Mňa zaujala najmenšia verzia modulu s čipom ESP8266 , a to konkrétne modul ESP-01. Tento modul je zaujímavý svojou veľkosťou a parametrami.
Online výuka SPŠE Fr. Křižíka Praha by Suchý.
Přejít na stranu  1 2 3 ... 81 82 83
Prohledat MCU.cz | Vše o elektronice a programování
Chatbox