https://www.tme.eu/cz/katalog/vyvojove-kity_100636/?s_order=desc&search=fusion%20v8&s_field=1000011&utm_source=mcu.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=2020-08_Kampania_Mikroelektronika_MTM-2990_936x60_CZ
Nákupy Pavla Valentu na Aliexprese s predvedením jednotlivých zariadení. Doporučujem si pozrieť hlavne ak si zariaďujete svoju elektro dieľňu.
Zaujímavá základná doska pre počítačový modul Raspberry Pi Compute Module, ktorú môžete použiť aj ako tablet. Projekt je distribuovaný ako open source.
Raspberry Pi 4 používá 64-bitový procesor, ale dosud byl oficiálne dostupný pouze 32-bitový operační systém. Zde je přehled a demo 64-bitových operačních systémů Manjaro 20.06, Ubuntu MATE, Ubuntu 20.04, Gentoo GenPi64 a OpenSUSE.
Efektní a přitom jednoduchý audio spektrální analyzér s Attiny85 a OLED displejem.
Markéta pracuje jako vývojář v Porsche Engineering, pojďme zjistit jaká byla její cesta a čím vším se ještě stíhá zabývat.
FEDEVEL vyvinul 28pins aby pomohli ľuďom naučiť sa navrhovať svoje vlastné dosky. Doska je založená na projekte Arduino a je súčasťou online kurzu s názvom „Naučte sa navrhnúť svoje vlastné dosky“ na Akadémii FEDEVEL. Všetko je dostupné ako open source projekt.
HiFive1 je low-cost vývojová deska pro Freedom E310 RISC-V procesor a pravděpodobně je to nejlepší způsob, jak začít s prototypováním a vývojem aplikací na této open source procesorové architektuře.
Pozrime sa na fungujúci kremík s otvoreným zdrojom a čo ľudia s SiFive robia s touto technológiou.
Když máme malou cache aneb je vám to povědomé
Pan profesor Petr Slavíček ve vrcholné formě a jeho přednáška "Omyly ve vědě", která se konala dne 18.9.2017 ve Velké aule Filozofické fakulty v rámci projektů Večery na FF UK a Neurazitelny.cz. Přednášky tohoto typu by si měli pustit někteří pseudo odborníci, kterých je plný internet. Nicméně mám obavy, že to nepochopí.
Řada mikrokontrolérů STM32L5 je řešením pro vestavěné aplikace a aplikace IoT. Poskytuje novou optimální rovnováhu mezi výkonem, spotřebou a zabezpečením.
Spoločnosť Anycubic rozširuje svoje portfólio 3D tlačiarní o novú 4Max Metal 3D tlačiareň, ktorá používa pre tlač 3D dielov 316L Filamet.
V současnosti jsou roboty postaveny tak, aby dělali téměř všechno. Například mohou sportovat nebo se jen bavit, nás také.
Návod jak si naistalovat na RPi 4 MacBuntu (Ubuntu) s témou Big Sur (MacOS 11).
Jak již název napovídá, půjde o vlhkost, odložených cívek a jejich vzájemné působení. Jako tiskaři víte, že plasty používané pro 3D tisk jsou více či méně hygroskopické a tedy pohlcují vzdušnou vlhkost, která při 3D tisku způsobuje nemalé problémy. Jak se tomu vyvarovat, jak své plasty chránit a případně již zvlhlé zachránit?
Jednou z největších hnacích sil rozvoje průmyslové digitální transformace – zejména expanze Průmyslového internetu věcí (IIoT), jak rovněž stále vyšší úrovně automatizace v různých sektorech průmyslu, bylo doposud cloud computing. Nyní je však jasné, že použití cloudu pro nakládání s daty a jejich uchovávání není vše. Nepostradatelným prvkem dynamicky se rozvíjejícího konceptu Průmyslu 4.0 se totiž stává edge computing používané ve spojení se zpracováváním v cloudu – jinými slovy zpracovávání dat lokálně s následným jejich odesláním do cloudu.
Uživatel @vkb nám poslal pěknou přestavbu staré Ni-Cd vrtačky na Li-ion.
Co najdete v čísle 8/2020?
Jednosmerná elektronická záťaž je užitočné zariadenie pre testovanie mnohých rôznych vecí.
Mohu potvrdit, byla to paráda, soudruzi se mohli zbláznit
Je to síce mimo zamerania tohto servera, ale je to zaujímavé, aj zábavné a možno aj na zamyslenie. Vladimír Beneš - Večery na FF UK.
Vtipná a pro uživatele STM8 možná i věcná poznámka o tom jak v číně umí navrhovat desky
Co najdete v čísle 7/2020?
Vít Prajzler je spoluzakladatel firmy LORIOT - network stacku pro IoT síť LoRaWAN.
Seriál o obvodu 555. Mnoho lidí ho používá přesto, že neví jak funguje.
Ukázka práce dálnopisného přístroje Siemens T100 (v licenci vyrobila Zbrojovka Brno, alias "Mlátička") v Železničním muzeu v Kroměříži (provozovatel: Kroměřížská dráha, z. s.).

Seriál o obvodu 555. Mnoho lidí ho používá přesto, že neví jak funguje.
Jak oživit nudný 555 tónový generátor? Dejte mu nějaké logické brány, řídicí napětí pro frekvenční modulaci a nějaké dalsí obvody a můžeme začít experimentovat s novými zvuky.
Seriál o obvodu 555. Mnoho lidí ho používá přesto, že neví jak funguje.
Seriál o lineárních zdrojích - onnline výuka SPŠE Fr. Křižíka Praha by Suchý.
LVGL je grafická knihovna s otevřeným zdrojovým kódem, která poskytuje vše, co potřebujete k vytvoření integrovaného grafického uživatelského rozhraní s snadno použitelnými grafickými prvky, krásnými vizuálními efekty a malými nároky na paměť.
Seriál o lineárních zdrojích - online výuka SPŠE Fr. Křižíka Praha by Suchý.
Seriál o lineárních zdrojích - online výuka SPŠE Fr. Křižíka Praha by Suchý.
Vážení čtenáři,

chci Vám vyslovit jedno velké a upřímné poděkování za to, že jste nám zůstali věrní a nadále navštěvujete MCU.
Ennio Morricone (91), * 10.11.1928 - † 6.7.2020
Seriál o lineárních zdrojích - online výuka SPŠE Fr. Křižíka Praha by Suchý.
Eakins kamery sú pomerne obľúbené lebo sú lacné a umožňujú veľkú pracovnú vzdialenosť. Tieto kamery majú úplne primitívne ovládanie pomocou USB myši, čo môže byť často nepríjemné a otravné. Žiaľ nemajú žiadny iný spôsob ako ich ovládať, napríklad prostredníctvom sériovej linky a externého ovládača. Tu je návod ako na to, ako si urobiť ovládanie bez počítačovej myši.
Seriál o lineárních zdrojích - online výuka SPŠE Fr. Křižíka Praha by Suchý.
Od ledna 2019 technologie Bluetooth-Low-Energy Mesh společnosti Espressif získala osvědčení Bluetooth SIG, dříve známé jako BQB. Zde je oficiální prezentace této technologie samotnou společností Espressif Systems.
Seriál o lineárních zdrojích - online výuka SPŠE Fr. Křižíka Praha by Suchý.
Seriál o lineárních zdrojích - online výuka SPŠE Fr. Křižíka Praha by Suchý.
Zařízení, která používají technologii RFID pro identifikaci, nacházejí široké uplatnění ve skladové logistice, spedici či správě. Velký počet dostupných řešení a častá potřeba jejich integrace do jednoho uceleného systému však bývá problematická a časově náročná. Řešení, která nabízí firma Elatec, umožňují snížit náklady a omezit čas nezbytný na integraci nových řešení do již existujících systémů.
Seriál o operačních zesilovačích - online výuka SPŠE Fr. Křižíka Praha by Suchý.
Online výuka řady mikroprocesorů STM32MP1 s duálními jádry Arm® Cortex®-A7 a Cortex®-M4 od STMicroelectronics.
Přejít na stranu  1 2 3 ... 73 74 75
Prohledat MCU Mikroelektronika - Community Site
Chatbox