https://www.tme.eu/cz/katalog/vyvojove-kity_100636/?s_order=desc&search=fusion%20v8&s_field=1000011&utm_source=mcu.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=2020-08_Kampania_Mikroelektronika_MTM-2990_936x60_CZ
Projekt jednoduchej dosky so štvornásobnýmn relé ktorú zvládne aj začiatočník. Možnosť širokého použitia s akýmkoľvek MCU.
Program it with high-level languages and AI while performing low-latency operations on its customizable hardware. Portenta H7 simultaneously runs high level code along with real time tasks.
Společnost Retry s.r.o. je výhradním distributorem ECAD společnosti Altium. Zde najdete záznam z webináře zaměřeného na tvorbu osazovacích variant DPS

Společnost Retry s.r.o. je výhradním distributorem ECAD společnosti Altium. Zde najdete záznam z webináře zaměřeného na nástroje pro kreslení a přesouvání spojů.
Společnost Retry s.r.o. je výhradním distributorem ECAD společnosti Altium. Zde najdete záznam z webináře zaměřeného na tvorbu schematických značek
Společnost Retry s.r.o. je výhradním distributorem ECAD společnosti Altium. Zde najdete záznam z webináře zaměřeného na tvorbu footprintů
Projekt jednoduchého a levného převodníku USB na sériový (TTL) je sestaven z převodníku PL2303SA od společnosti Prolific.
DHT11 a DH22 sú veĺmi oblúbené digitálne senzory teploty a vlhkosti, ale aký je medzi nimi rozdiel? Pozrime sa na dôležité rozdiely a prípadne ako môžu ovplyvniť, ktorý z nich si vyberiete pre svoj ďalší projekt.
U8g2 je grafická knihovna pro embedded zařízení. U8g2 podporuje monochromatické OLED a LCD, které používají následující řadiče: SSD1305, SSD1306, SSD1309, SSD1322, SSD1325, SSD1327, SSD1329, SSD1606, SSD1607, SH1106, SH1107, SH1108, SH1122, T6963, RA8812, PCB, CD8812, PCB, CD8812 , UC1601, UC1604, UC1608, UC1610, UC1611, UC1701, ST7565, ST7567, ST7588, ST75256, NT7534, IST3020, ST7920, LD7032, KS0108, SED1520, SBN1661, IL3820, MAX7219 a další (podrobný seznam v článku).
bez komentáře
Konštrukcia modulu prevodníka typu DC-DC pre všeobecné použitie so vstupným napätím až 90V, ktorý poskytuje výstupné napätie 10V do 500mA.
Petr pracuje ve společnosti Retry, která prodává a dělá podporu návrhovému systému Altium Designer. Petr nakousne co vyvíjel v Německu v centru letectví a kosmonautiky, potom se podíváme na čem pracoval v CERNu. Projdeme si historii návrhových systémů i historii Altium Designeru. Zjistíme jak vývojáři pracují s Altiem nebo s jinými elektronickými návrhovými systémy. PCB.expert je další část, které se Petr věnuje. Tato konference je zaměřena na výměnu zkušeností s návrhem elektroniky a zajimavých přednáškách.
Raspberry Pi není třeba představovat. Je to výborný minipočítač třeba pro řízení nějakého menšího výrobního procesu nebo testeru ve výrobě. Potřebuje ale k sobě ještě nějakou „bižuterii“ aby se dal začlenit mezi komponenty v průmyslovém prostředí. Dá se sice koupit hromada rozšiřujících desek a modulů, ale já jsem potřeboval vytvořit jeden kompaktní modul, kde by bylo vše potřebné na jedné desce a to ještě s dotykovým displejem a dalo se to jednoduše připevnit na panel. Tato základní deska je toho výsledkem. Autorem konstrukce je @wiser.
Jednoduchý adaptér USB na RS485, ktorý je navrhutý so základným UART čipom od FTDI (FT230XS) a lacným diferenciálnym trancieverom od TI (SN75176).
Hardware a software pájecí stanice pro kutily s hroty WMRP včetně zdrojových kódů pro Arduino.
@vkb hledal způsob jak upravit soustruh s možností na řezání závitů, kde je potřeba synchronizovat otáčení sklíčidla a pohybu řezacího nástroje. Toto téma mě zaujalo, nějaké to cnc jsem už postavil a soustruh bude asi další v pořadí. Tento hodně podrobný návod mě zaujal a možná se bude hodit i vám.
NanoVNA je pěkný kus hardware za relativně malé peníze Je to malý ruční vektorový síťový analyzátor. Já jsem si ho pořídil za účelem měření SWR u antén pro krátkovlnná radioamatérská pásma. Dá se koupit v různých verzích a obměnách třeba na Aliexpressu. Nebudu se tady rozepisovat o funkcích původního určení. Ty jsou popsané na různých radioamatérských stránkách a jsou bezesporu opravdu povedené.
Tentokrát nás navštívil Zbyněk Kos, díky kterému jsme se dozvěděli zajímavosti z vývoje projektů v CZ.NIC. Také se podělí s mnoha zkušenostmi z vývoje, výroby a certifikace zařízení. Jak se například posílal obraz na LED panely v dobách MS DOSu, proč vám můžou kolidovat adresy dvou I2C zařízení na sběrnici, když tam máte skutečně jen jedno zařízení a mnohé další uslyšíte v tomto díle.
Kamil Polák z HARDWARIO nám vysvětlí co vše potřeba znát a připravit pro hladký průběh výroby elektronického zařízení. Spousta zkušeností z praxe a nevyhneme se ani fuck-upům. Zmíníme jak zkontrolovat data v návrhovém systému, co jsou gerbery a drill soubory, na co nezapomenout při výrobě planžety a jak nejlépe připravovat osazovací výkresy. Ale bylo toho i mnohem více. Tímto dílem vás provázel Martin Hubáček, Pavel Hübner a připojil se i Radim Kozák.
V súčasnej ťažkej dobe sa veľa píše o rôznych iniciatývach na podporu všetkých ľudí v prvej línii. Pozrel som si veľa rôznych nápadov a asi budete súhlasiť, že vďaka za ne. Najviac ma zaujal návod publikovaný spoločnosťou Apple, ktorý mi príde veľmi ľahko realizovateľný a efektívny. Veď posúdte sami.
Demo aplikace, která zaznamenává průběhu napětí se vzrokováním až 1.55Msps v reakci na vnější spouštěcí impulz na STM32F0. Domonstruje jak lze využít timer ke spouštění kontinuálního AD převodu externím signálem.
Hlavu vzhůru, jak prosté
Autori Raspberry Pi vypustili vylepšenú verziu MicroSD imageru s jednoduchým ovládaním, podporou pre všetky platformy desktop operačných systémou.
S ohledem na aktuální mezinárodní situaci šířící se epidemie nemoci COVID19 jsme byli nuceni přesunout konání veletrhu AMPER 2020 z plánovaného termínu 17.3.-20.3. 2020 do obvyklého termínu veletrhu AMPER 2021.
Tvrzení pryskyřic UV světlem patří mezi stále oblíbenější metody 3D tisku – zejména pro přesné výtisky s nároky na detaily a hladkými povrchy. Stereolitografie (SLA) je stává stále dostupnější technologií a využívají ji i stolní 3D tiskárny a neustále se rozšiřuje nabídka světlocitlivých termosetů. Většina pryskyřic trpí nepříjemným neduhem a to je zápach a toxicita.
Postavte si analogové hodiny s několika ciferníky a LCD 240x240px.
S ohledem na aktuální mezinárodní situaci šířící se epidemie nemoci COVID19 jsme byli nuceni přesunout konání veletrhu AMPER 2020 z plánovaného termínu 17.3.-20.3. 2020 do obvyklého termínu veletrhu AMPER 2021.

Seminář je určen vývojovým pracovníkům a výrobcům v oboru elektroniky, návrhářům desek plošných spojů (DPS), vedoucím vývoje, přípravy výroby a výroby samotné, stejně jako všem pracovníkům následných operací s DPS.
Seminář se uskuteční dne 19. 3. 2020, od 9 do 14 hodin, BVV Brno - pavilon P - sál P4
S ohledem na aktuální mezinárodní situaci šířící se epidemie nemoci COVID19 jsme byli nuceni přesunout konání veletrhu AMPER 2020 z plánovaného termínu 17.3.-20.3. 2020 do obvyklého termínu veletrhu AMPER 2021.

Seminář je určen pro zájemce o elektroniku, pracovníky z výzkumu, vývoje a výroby elektronického průmyslu, pro odborníky z technických univerzit, vývojových center a aplikační sféry v oblasti elektronických součástek, systémů, aplikací.
Seminář se uskuteční dne 19. 3. 2020, od 9 do 13 hodin, BVV Brno – pavilon P – sál P4
Emulácia ZX-Spectrum na čipe ESP32 s výstupom VGA na základe ovládača od BitLuni. Ďakujem @bobricius za uverejnený link.
Ak ste milovníkom vinylov alebo máte doma starý nefunkčný gramofón? Tu je pomerne jednoduchý návod ako si presne riadiť otáčky otáčania pomocou Arduino Nano.
Malé představení a návod na úpravu alfanumerických OLED displejů na seriové rozhraní včetně knihovny.
Co všechno se dá dostat do Atmega8.

Na brněnské akci OpenAlt 2019 jsme vyzpovídali Michala Hrušeckého z CZ.NIC ohledně nového routeru Turris MOX. Samozřejmě jsme se mu podívali pod pokličku a probrali nejen zajímavé řešení detekce připojených modulů Turris MOX.
Malá poznámka s demonstrací o vybraných low power režimech STM32L0
ne ne ne, to není překlep. Příklad jak vaří SMT32. To bude Zdeněk Pohlreich koukat.
V tomto návode vám ukáže, ako nakonfigurovať Visual Studio pre vývoj Arduino aplikácií.
Návod ako nakonfigurovať populárne vývojové prostredie Visual Studio Code pre vývoj Arduino aplikácií, ako alternatívu k Arduino Desktop IDE alebo Arduino Web IDE.
Hledáte senzor pro měření vzdálenosti v drsnějších podmínkách? Tak to vyzkoušejte modul JSN-SR04T.
Možná to není pravé téma na MCU, ale je to skutečne pěkná podívaná. První let obřího modelu letounu Concorde.
Malinko jsem si zavzpomínal. Možná nebudu sám.
Protože zrovna pracujeme na univerzálním testeru pro naše výrobky, rozhodli jsme se o tom natočit tento díl podcastu. Projdeme si k čemu tester slouží, jak by měla vypadat jeho konstrukce, testovací jehly, různé měřící moduly a že byste třeba měli měřit i teplotu testeru
Jednoduchý příklad jak používat kruhový buffer s UART pomocí metody Head a Tail v STM32.
STM32 Open Development Environment (STM32 ODE) je otvorený, flexibilný, jednoduchý a cenovo dostupný spôsob vývoja inovatívnych zariadení a aplikácií založených na 32-bitovej rade mikroprocesorov STM32 spolupracujúcimi s ďaľšími modernými komponentami, ktoré sú pripojiteľné prostredníctvom rozširujúcich dosiek. Umožňuje rýchle prototypovanie s najmodernejšími komponentami, ktoré je možné rýchlo upraviť do konečných návrhov.
Zajímavá přednáška na konferenci InstallFest 2018 (Jindřich Máca).
Přejít na stranu  1 2 3 4 ... 73 74 75
Prohledat MCU Mikroelektronika - Community Site
Chatbox