https://www.tme.eu/cz/katalog/kondenzatory_26/?mapped_params=115%3A1790128%3B&utm_source=mcu.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=2020-01-23_Panasonic_passive_MTM-2386_936x60_CZ
Zajímavá přednáška na konferenci InstallFest 2018 (Jindřich Máca).
Velmi neotřelý výklad, docent Kundracik, FMFI UK
Pokud si objednáváte výrobu PCB v číně, pak vám může pomoci toto srovnání pájecích past.
Jak pájet? Tipy a triky, technika pájení, vše ukázané názorně. Užitečné tipy a nápady pro dobré pájení pomocí jednoduchých nástrojů.
Raspberry Pi 4 bola vypustená len pred niekoľkými týždňami s novými možnosťami do 4 GB pamäte RAM, podporou pre 4K displeje a pripojením cez USB-C. Používatelia potrebovali len pár týždňov na to, aby objavili vážny problém s USB-C. Je to pomerne jednoduchý problém, ktorý sa dá ľahko vyriešiť v nových verziách Ri4.
Nová generace Raspberry Pi 4 přináší vyšší procesorový i grafický výkon, ale to vše může být. k ničemu, pokud bude provozovaný systém na pomalé microSD kartě. Jakmile by jakákoli aplikace pracovala se soubory, může dojít k výraznému zpomalení celého systému. Proto je vhodné vybrat tu správnou microSD kartu.
Malá poznámka o načítání dat do MCU rovnou z multimetru a pokus ověřit jak je na tom vestavěný DAC s přesností.
Informácie a úžasnom Raspberry P4 sú takmer všade vrátane veľkého nadšenia. Ale je to opodstatnené nadšenie? Na čo je vhodné a stojí za to si ho teraz kúpiť? Pozrime sa bližšie.
Nová DDS kmitočtová základna vznikla při myšlence návrhu nové verze řídící desky do transceiveru JUMA-TRX2. Návrh vychází z originálního zapojení testovací desky, kterou navrhnul původní autor transceiveru už v roce 2008. Jako referenční zdroj kmitočtu byl na doporučení Richarda HB9TQU zvolen vysoce kvalitní XO, s výbornou stabilitou a čistotou signálu.
Jak kopírovat v mikrokontroléru data bez použití CPU? S pomocí periferie DMA. V dnešním díle poodhalíme k čemu je dobrá a pro jaké triky ji lze využít.
Robin Obůrka nám představí základní koncept a použití verzovacího systému Git. Ať už vyvíjíte sám nebo v týmu, verzovací systém se vám v embedded vývoji určitě vyplatí a zachrání spoustu času při debugu a porovnávání, co se ve zdrojáku od posledních úprav změnilo.
Krátká demonstrace appnote od ST o tom jak s pomocí externího OZ zrychlit DAC převodník na libovolném STM32
Ve volném pokračování tutoriálu o low-power technikách na STM32F0 si vyzkoušíme periodické buzení ze STOP režimu pomocí RTC.
Přejít na stranu  1 [2] 3 ... 247 248 249
Prohledat MCU-mikroelektronika
Chatbox