https://www.tme.eu/cz/pages/news/21771/vyber-skrinky-7-bodu-kterym-je-treba-venovat-pozornost?utm_source=mcu.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=2019-08_Hammond_936x60_CZ
V tomto videu je ukážka, ako si urobiť 200W až 600W menič iba pomocou TL494. V ukážke je demonštrácia iba pre 200W výkon, pretože použitá batéria je schopná dodávať max. 20A. Pre vyšší výkon môžete použiť výkonnejší akumulátor s 2×3 mosfet Z44 v paralelnom zapojení. Potom by ste mohli dosiahnuť výkon 600W.
Nemůžete sehnat časopis Praktická elektronika - Amatérské Radio?
Prehľad noviniek.
Delší dobu přemýšlím, že si udělám kvůli hledání spojů prozváněčku. Chtěl jsem, aby měla nízkou spotřebu, aby byla stavba jednoduchá a aby bylo na hrotech malé napětí.
V krátkém textu si vás dovolím pozvat k prohlídce vznikajícího tutoriálu na novou řadu mikrokontrolerů Atmega a Attiny.
Dnešní díl s hostem Daliborem Farným o tom, jak se rozhodl vzkřísit výrobu digitronů. Začátky nebyly lehké a fyzika mu házela klacky pod nohy. Nevzdal se a nyní má prosperující firmu s několika zasměstnanci a nejlepší digitrony na světě.
Vylepšená verze Hakko 907 a LCD displejem.
Jednoduchá digitální pájecí stanice, která používa pouze jednu Atmega8 pro řízení pájecí teploty. Ovládá se dvěma tlačítky a kodérem ze staré počítačové myši.
První díl tohoto seriálu budeme věnovat vakuovému tvarování plastů. Tato metoda zpracování plastů se nejčastěji používá pro kusovou výrobu, malé série, prototypování anebo například pro balení výrobků. Samotný technologický princip vacuum formingu je velmi jednoduchý a poměrně snadno realizovatelný také v hobby podmínkách.
Asi znáte situaci kdy by se hodila další ruka při pájení. Zde je takový jednoduchý návod.
Elektronická odysea Martina Hubáčka a Pavla Hübnera. Pohodlně se usaďte a slyšte naše první krůčky s elektronikou. Vláčky, telefony, Voltík, Logitronik, Microchip PIC a AVR, x51.. a to je jen začátek hraček, se kterými jsme si jako mladí hráli Následují silné stroje Intel 486 a osobní digitální asistent Palm m505 s barevným displejem. Pokud nemáte ani páru, co je to parní kalorimetr, tak se i něčemu přiučíte. Dámy a pánové, tohle je prodloužená jízda, připravte se na to, vstupné nevracíme.
Pomerne často sa stretávam s tým, že veľa technikov nepozná rozdiely medzi verziami PCIe a už som sa stretol aj s takými, čo ani nevedeli čo je PCIe. Pri hľadaní iných vecí som narazil na toto video, ktoré pomerne dobre vysvetľuje hlavné rozdiely.
"Hack" Atmelovských Xplained modulů pro účely programování a debugování. Kity jsou k sehnání mezi 200-300kč a jejich úprava na stand-alone debugger s omezenými možnostmi nebo programátor není příliš náročná.
Přejít na stranu  1 2 [3] 4 ... 246 247 248
Prohledat MCU-mikroelektronika
Chatbox