https://www.tme.eu/cz/katalog/zdroje-napajeni_112530/p,philips_101/?utm_source=Mcu.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=2019-07-15_Philips_936x60_CZ
Toshiba prezentovala nový ARM s jádrem Cortex M0 zaměřený na měření - proto disponuje 24 bitovým tříkanálovým precizním Delta-Sigma A/D převodníkem, který doplňuje běžný 10-ti bitový A/D převodník. Nevím jak to bude fungovat - digitální obvod s velkým rušením a vedle toho precizní A/D převodník, ale věřím že to v Toshibě vymakali. Myslím že inženýři v Texas Instruments mají nad čím přemýšlet. V další části článku je anglická press news. Podrobnosti k mcu jsem zatím na stránkách fy. Toshiba nenašel.


Doplním článek o Pinguino projektu, projektem jednoduché destičky do breadboardu. Vývojová destička obsahuje USB konetor (napájení+nahrávání programu+komunikace) a po stranách jsou vyvedeny piny. Pokud máte zájem o otestování tohoto mcu, tak je zřejmě tohle jedna z jednodušších cest, jak začít. Autorem je Jerson ze serveru Volts&Bytes.Kolega Petus se nabídl, že mne bude zásobovat zajímavými linky. A hned první, který jsem otevřel se mi líbí. Jde o simulátor zapojení s logickými obvody. Můžete zapojovat hradla, čítače, posuvné registry, paměti ROM i RAM, zkrátka výběr máte dost velký. A pak klik a .... můžete vidět výsledek stejně dokonale, jako když si podobným způsobem naklikáte obsah CPLD. Výstupem je simulovaný logický analyzátor, který zobrazuje průběhy v bodech, které si zvolíte. Program je zdarma.


Pomalu se propracovávám k prvnímu projektu s STM32F051 mcu. S prvním projektem pro nový čip je vždy spousta otravné práce. Je třeba vytvořit nový knihovní prvek, zkontrolovat vývody, namalovat první schéma, všem pinům přiřadit pojmenované vývody, atd. No však to všichni znáte.
Zdá se, že vysoce přesné A/D převodníky se začnou častěji objevovat i v ARM Cortex M3 mcu. Jsem zvědav na řadu STM32F3xx. Ale zpět k Analog Devices, které mají velké zkušenosti s analogovou technikou. Jejich ADuCM360 je velmi úsporný mikrořadič se spotřebou pod 1 mA v run módu, s integrovaným 24-bitovým Sigma Delta převodníkem s 11 vstupy (které též mohou být zapojeny jako 6 diferenčních vstupů!) a integrovaným D/A převodníkem vhodným pro vytváření proudové smyčky 4-20 mA. Obsahem další části textu je tisková zpráva v angličtině.


Druhá konstrukce USB-USART převodníku s galvanickým oddělením od kolegy bufu8 je založena na použití optočlenu. Podobně jako zapojení s ADUM potřebuje také napájení od cílového zařízení. Protože optočlen je v ceně cca 10-15 Kč, tak je toto zapojení levnější variantou. Za zaslání konstrukce děkujeme!


Kolega Hns vytvořil zajímavý solární wattmetr, který rádi publikujeme (název neznamená wattmetr napájený sluneční energií, ale wattmetr určený na měření dodávaného výkonu ze solárního panelu). Za zaslání konstrukce děkujeme!


Texas Instruments spolu s firmou Würth Elektronik Vás zvou na celodenní seminář s názvem Power Supply Design, který se koná v Brně 20.6.2012 od 8.30 hodin. Bližší podrobnosti v další části textu.


Tak a máme tady novou konstrukci - nic moc složitého na pátek. Jde spíše o legrácku - simulátor semaforu (proto jsem text nazval sema-fórek), který byl vytvořen v rámci semestrálky do školy (autorem je bufu8). Takže jde o jednoduché zapojení, na kterém se začátečníci mohou naučit práci se SMD součástkami.


Jugoši se zase vytáhli. Mají opravdu pěknou vývojovou desku pro STM32 mcu. Deska obsahuje výměnný hlavní čip, takže se dá ladit vše od Cortex M0 až po nejnadupanější Cortex M4. Můžete se inspirovat i schématem zapojení, které je k dispozici. Oficiální název desky od fy MikroElektronika je EasyMx PRO™ v7 for STM32 ARM®.
Udělal jsem redukci QNF na DIP, aby bylo možné snadněji použít tyhle malé brouky v breadboardu. Redukce je pro STM32F05xK mcu, což je mcu v pouzdru QFN32.


Kolega radioing byl silně nespokojen s mou verzí redukce a navíc byl silně nespokojen s tím, že mnoho lidí kritizuje a nic neudělá, tudíž se sám chopil myši a namaloval nám novou verzi redukce. Sami si můžete ověřit rozdíl mezi starou a novou verzí.


Od článku o robotu založeném na 16-ti bitovém MSP430 od TI jsme tento mcu trochu zanedbávali. Snad tedy uvítáte návod na jednoduchý voltmetr s tímto mcu. Autorem projektu je Gaurav Chaudhary z Indie a na projekt nás upozornil kolega Petus.


Přejít na stranu  1 2 3 ... 243 [244] 245 246 247 248
Prohledat MCU-mikroelektronika
Chatbox