https://www.tme.eu/cz/katalog/p,fibrain_1545/?s_field=1000012&s_order=asc&limit=50&currency=EUR&utm_source=mcu.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=2020-05-19_Fibrain_kampania_MTM_2717_936x60_CZ
Mnoho začínajících bastlířů by mohlo uvítat jednoduchý a zejména levný miniosciloskop, který využívá STM32F103 na 72 MHz a USB připojení (takže nepotřebuje separátní napájení). Pochopitelně že nejde o nějaké superkvalitní zařízení, ale jednoduchou pomůcku. Na druhou stranu, parametry má určitě lepší než podobné miniosciloskopy s AVR, už díky své rychlosti a USB připojení.


Čas oponou trhnul a zase jsou zde novinky. Náš server dostal jako první možnost vyzkoušet nový STM32F0 Discovery kit (jako perličku uvádím že se k nám dostal dokonce dříve, než si jej mohli ošahat na technické podpoře STMicroelectronics v Praze), tak že se můžete těšit nejméně na dva články - jeden podrobněji k tomu kitu a druhý na nějakou praktickou aplikaci. A pak mám také novinky, které rozeberu v další části textu.


Díky pochopení ze strany STMicroelectronics máme možnost vyzkoušet STM32F0 Discovery kit a napsat Vám o něm něco zajímavého. Již po pár hodinách zkoumání mohu s klidem prohlásit, že půjde o velmi oblíbený kit. A to nejen pro úplné začátečníky, jak jsem se domníval dřív, ale i pro ty, kteří s mikrořadiči pracují déle. Proč mám tento názor se pokusím vysvětlit v další části textu.

Hned když jsem tenhle projekt viděl, tak se mi moc zalíbil. Je totiž dostatečně "šílený" aby byl krásný. Je to mobilní telefon domácí výroby založený na AVR mcu a GSM modulu. Autorem je opavský rodák Adam Heinrich, který nyní studuje v Praze na FEL.
Pokud Vás zaujalo řešení domácího mobilu s touchpad LCD displejem, tak zde je levnější varianta s tlačítky. Také pochopitelně založená na GSM modulu. Autorem je David Mellis, student PhD na Massachusetts Institute of Technology.


Pokud potřebujete jednorázově naprogramovat nějaký novější PIC 16Fxxx a lépe si rozumíte s Arduinem, tak máte možnost. Triviálně jednoduché zapojení a jednoduchý program to zařídí.


Tohle moc často neuvidíte - postup jak si doma vyrábět své vlastní elektronky


Za pár dní, 13. května zde máme den matek. Takže pokud chcete někoho potěšit, tak na něco složitého už čas není, ale maximálně je čas na nějaký jednoduchý bastl. A o tom je tento text.Kolega Semiart se pochlubil deskou, kterou bude používat na vývoj a musím přiznat že se mi moc líbí (ta deska!). Proto aby informace o desce nezapadla, tak jsem o ní raději spáchal článek. Jde o vývojovou desku s 32 bitovým ARM Cortex M3 mcu, konkrétně STM32F207, jak je ostatně z názvu zřejmé. Pokud Vás tedy zajímá popis co deska obsahuje, tak hurá na další část textu!Firma IAR Systems představila svůj balíček pro kit se 16-ti bitovým FRAM mcu MSP430. Podrobnosti v textu.


Moc pěkná destička, která se mi velice líbí. Jde o miniaturní breakboard s možností USB komunikace. Obsahuje STM32L151, ale myslím že to pravé ořechové bude tahle destička s novým STM32F052 (Cortex M0 s USB)!

Microstick existuje již ve 2 variantě. O první jsme psali zde a druhá je levnější, vylepšenou verzí.


Seriál zaměřený na využití knihovny LibOpenCM3 od kolegy FaBo pokračuje dalším dílem, zaměřeným na komunikaci po 1-Wire sběrnici. Myslím že text může být dobrou inspirací pro všechny, kteří mají zájem komunikovat s Dallas teplotními senzory nebo třeba identifikačními buttony (případně jinými zařízeními s 1wire sběrnicí).


Pokud potřebujete regulovatelnou zátěž, tak se můžete inspirovat jednoduchým zapojením z EEtimes, ke kterému George Graves vytvořil PCB.


STMicroelectronics zahájil v souladu s plánem minulý týden běžnou masovou výrobu nového čipu STM32F051. V souvislosti s tímto milníkem vydal tiskovou zprávu v angličtině, kterou vám přinášíme.


Zdá se, že i na půdu mikrořadičů začíná pronikat programovací jazyk java. Kávopijci (dle loga) se mohou radovat. Francouzská firma IS2T si pro svou java platformu vybrala též mcu STM32, konkrétně kit STM3220G, což je kit s STM32F207. V textu další informace.


Texas Instruments publikoval aplikační poznámku popisující jak pomocí MSP430F5xx nebo F6xx realizovat USB klávesnici (USB HID režim). Projekt určitě může posloužit návrhářům používající MSP430 k inspiraci a hlavně k využít USB stack a descriptory pro jejich projekty.


Pokud potřebujete protokolovat nějaká měření, tak by se vám mohla hodit inspirace - aplikační poznámka k demonstrační realizaci připojení USB tiskárny k projektu realizovaném pomocí USB HOST (přesněji USB Printer Class on an Embedded Host). Jako mcu byl použit PIC24FJ256GB110.


Tenhle příspěvek patří spíše do převážně-nevážně, než do návodů podle kterých se mnoho lidí pustí do nějaké výroby. Minule jsme tu měli návod, jak doma vyrábět elektronky. Nyní půjde o podobnou záležitost - domácí výrobu malé rengenové lampy, generující ionizující záření. Jde o 44 minut dlouhý návod.


Máte doma rychlý digitální osciloskop a potřebujete logický analyzátor? Není problém, stačí pár drobností ze šuplíku a pak trocha počítání.


Existuje celkem dost obvodů, jak zrealizovat kapacitní tlačítka. S jedním alternativním řešením přišel i Tuomas Nylund
z Finska. Kapacitní tlačítko realizoval za pomoci software s běžným ATMega32u4 čipem. Tudíž tento princip lze použít i u jiných typů mcu.


Počítač za 49 USD založený na 800MHz WM8750 (Wondermedia PRIZM) ARM 11 SoC spolu s 2GB NAND flash and 512MB DDR3, na kterém běhá Android. Sice jsem dal odkaz do drbárny odkaz na článek na ExtraHardware, ale nemají tam video, proto raději doplňuji video formou článku.
Dnes to bude veselejší. Určitě znáte špičkové zpěváky soulu, jak umí geniálně pracovat s mikrofonem. Zkrátka zvukař v kabině nemusí na poťáky ani sáhnout, interpret si hlasitost reguluje sám vzdáleností mikrofonu od úst. No a z podobného soudku je i návod, jak si opravit BGA (s bezolovnatým připájením) pomocí horkovzdušné pistole, kde "umělec" realizuje reflow křivku, pečlivě zobrazenou na monitoru počítače, krásnou hrou s pistolí.


Projekt využívající krystal k taktování mcu a zároveň po zesílení 74AC00 pro bezdrátové předávání naměřených hodnot (klíčování vysílaného signálu morseovkou). Podle mne by bylo spíše možné využít krystal 9 MHz a naladit vysílaný signál na 3 harmonickou (27MHz).
Prima baba z Oregonu, která je ke všemu cvok do elektroniky a hraní na bassovou kytaru, je fenomén, který mne zaujal. V českých luzích a hájích je poměrně málo žen, které se v elektronice angažují. Neznámější je nejspíš Andrea Ronešová, enfant terrible z Plzně. Ale zdá se, že Jeri je už spíše přírodní úkaz, něco jako zemětřesení nebo tornádo.


Pokud Vás zajímá, jak pracuje MEM akcelerometr, tak máte možnost shlédnout vysvětlující video.Pokud si pamatujete na dávnověk, kdy jako demonstrační ukázka IQ151 běžela na černobílé obrazovce hra Život, kdy se simulovalo chování jednoduchých organismů, jejich postupný rozvoj a zánik, tak stejná gamesa byla realizována Arduinem se 4řádkovým LCD zobrazovačem.
Náš poměrně rozsáhlý seriál ke kitu STM32VL Discovery má jeden problém. A tím problémem je to, že existuje těch kitů několik verzí (STM32L s displejem, STM32F4 s mnoha součástkami na desce a STM32F0) a bohužel se i rozdílně programují. Ti co mají STM32F4 kit, tak již mohou čerpat z několika zdejší dílů k tomuto kitu. Zbývá STM32F0, který ale zatím není příliš rozšířený a pro majitele STM32L Discovery kitu jsem napsal díl k ovládání A/D převodníku.Dodavatel součástek EVB Elektronik vypsal novou soutěž na návrh založený na ARM Cortex mcu z produkce NXP. Zájemcům, kteří se zaregistrují nabízí zaslání "Free Sample Box", což dle mého odhadu je vzorek mcu + případně další součástky (na homepage soutěže jsou uvedeny nějaké mosfety a PCF2123).


Přejít na stranu  1 2 3 ... 106 107 108 109
Prohledat MCU Mikroelektronika
Chatbox