https://www.tme.eu/cz/katalog/kondenzatory_26/?mapped_params=115%3A1790128%3B&utm_source=mcu.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=2020-01-23_Panasonic_passive_MTM-2386_936x60_CZ
V dalším pokračování si popíšeme nový STM32F3 Discovery kit podrobněji. První díl byl spíše marketingovou prezentací a proto je dobré jej doplnit i dalšími technikými podrobnostmi.Díky neúnavnému kolegovi Petusovi Vás můžu upozornit krásný projekt pro začátečníky, kteří mají Launchpad a chtějí začít s nějakou jednodušší věcí. Hodiny s alarmem jsou nejen jednoduché ale též užitečné. Autorem je Markus, který zveřejnil jak zdrojový kód tak též video, které předvádí projekt v praxi.Já sice PIC mcu od Microchipu příliš nemiluji, ale cena u nově představených obvodů mě zaujala. Pokud tedy budete potřebovat udělat nějakou LEVNOU USB periférii, tak se na příslušné PIC podívejte. Je to sice 8-mi bit, ale na jednoduché aplikace (typu USB teploměr či USB IR vysílač, atd.) má výkonu dost. Ve zbytku textu tisková zpráva.


Určitě všichni znáte hru s narůstajícím hadem, co se nesmí kousnout do ocasu. Je to jednoduchý příklad na předvedení výkonu STM32F0 Discovery kitu.
Eric Brombaugh vytvořil pěkně vypadající desku s STM32F405 a Wolfson WM8731 kodekem. Pokud se o audio oblast zajímáte, tak se můžete inspirovat.


Tak první verze CNC vrtačky skončila neslavně - ani jsem ji pro složitost a odhalené nedomyšlenosti nedodělal. Ale nevzdal jsem se a pustil se do konstrukce druhé verze. Poučen z verze číslo jedna jsem se pokusil vyvarovat minulých chyb. Dnes tu bude pouze ideový rozbor mého snažení.
Lidi jsou schopni vymyslet nejrůznější zajímavosti. Jako například interpretr JavaScriptu pro Discovery kit. Název projektu je Espruino.Minule jsem se podělil o mé zkušenosti s levným bletooth modulem HC-06, který používám. Zdá se že tento modul také zaujal Paula Sokolovského, který pro něj vytváří open source BT stack. Což je podle mě dost skvělá záležitost. Podrobnosti v další části.
Nebyl jsem na MCUfestuKolega electric mě upozornil na celou sadu článků týkající se STM32. Jsou sice v ruštině, ale výklad je celkem jasný, takže snad s tím nebudete mít problém. Takže celý přístup k WAV je popsán od základů, je rozebrána styruktura WAV souboru, nakládání s A/D převodníkem a nakonec přehrávání WAV pomocí DMA.


Možná jste si všimli 7400 Contestu, kdy probíhá soutěž o zaslání nějaké zajímavé konstrukce založené na logických obvodech. Mezi různými countery, blikátky a generátory se objevila zajímavá konstrukce, které jsem si sice všiml, ale hned jsem na ní zapomněl. Až kolega Petus mě jí připomněl, za což mu děkuji. Autorem konstrukce je Jaromír Sukuba a tak rád tleskám že máme kolegu jako zástupce v této celosvětové soutěži.


To do čeho jsem se chtěl někdy pustit, ale nikdy jsem se k tomu nedostal, zrealizovali kolegové z mbed serveru. Připojili USB klíčenku od Vodafonu a tím připojili k internetu přes 3G sít i mbed destičku. Jde o dobrý zdroj pro inspiraci jak připojit a využít nějaký USB device dongle (Wifi, Ethernet, 3G wireless, atd.).


Kolega Petus mne nejen zásobuje linky na zajímavosti, ale také sám programuje. Na jeho blogu naleznete, jak pomocí levného Launchpadu naprogramovat velkou řadu obvodů MSP430 (prý všechny co mají Spy Bi Wire ?). Já to před sice před delším časem zkoušel s MSP430F5529 a neuspěl jsem, ale zkusím to určitě znovu - možná byla u mne chyba mezi židlí a klávesnicí (nejspíš byl problém v tom, že na resetu jsem měl velkou kapacitu).
Přejít na stranu  1 2 3 ... 247 [248] 249
Prohledat MCU-mikroelektronika
Chatbox