https://www.tme.eu/cz/katalog/mechanicke-prvky_100336/?utm_source=mcu.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=2020-03_Elementy_mechaniczne_general_MTM-2674_936x60_CZ
Eric Brombaugh vytvořil pěkně vypadající desku s STM32F405 a Wolfson WM8731 kodekem. Pokud se o audio oblast zajímáte, tak se můžete inspirovat.


Tak první verze CNC vrtačky skončila neslavně - ani jsem ji pro složitost a odhalené nedomyšlenosti nedodělal. Ale nevzdal jsem se a pustil se do konstrukce druhé verze. Poučen z verze číslo jedna jsem se pokusil vyvarovat minulých chyb. Dnes tu bude pouze ideový rozbor mého snažení.
Lidi jsou schopni vymyslet nejrůznější zajímavosti. Jako například interpretr JavaScriptu pro Discovery kit. Název projektu je Espruino.Minule jsem se podělil o mé zkušenosti s levným bletooth modulem HC-06, který používám. Zdá se že tento modul také zaujal Paula Sokolovského, který pro něj vytváří open source BT stack. Což je podle mě dost skvělá záležitost. Podrobnosti v další části.
Nebyl jsem na MCUfestuKolega electric mě upozornil na celou sadu článků týkající se STM32. Jsou sice v ruštině, ale výklad je celkem jasný, takže snad s tím nebudete mít problém. Takže celý přístup k WAV je popsán od základů, je rozebrána styruktura WAV souboru, nakládání s A/D převodníkem a nakonec přehrávání WAV pomocí DMA.


Možná jste si všimli 7400 Contestu, kdy probíhá soutěž o zaslání nějaké zajímavé konstrukce založené na logických obvodech. Mezi různými countery, blikátky a generátory se objevila zajímavá konstrukce, které jsem si sice všiml, ale hned jsem na ní zapomněl. Až kolega Petus mě jí připomněl, za což mu děkuji. Autorem konstrukce je Jaromír Sukuba a tak rád tleskám že máme kolegu jako zástupce v této celosvětové soutěži.


To do čeho jsem se chtěl někdy pustit, ale nikdy jsem se k tomu nedostal, zrealizovali kolegové z mbed serveru. Připojili USB klíčenku od Vodafonu a tím připojili k internetu přes 3G sít i mbed destičku. Jde o dobrý zdroj pro inspiraci jak připojit a využít nějaký USB device dongle (Wifi, Ethernet, 3G wireless, atd.).


Kolega Petus mne nejen zásobuje linky na zajímavosti, ale také sám programuje. Na jeho blogu naleznete, jak pomocí levného Launchpadu naprogramovat velkou řadu obvodů MSP430 (prý všechny co mají Spy Bi Wire ?). Já to před sice před delším časem zkoušel s MSP430F5529 a neuspěl jsem, ale zkusím to určitě znovu - možná byla u mne chyba mezi židlí a klávesnicí (nejspíš byl problém v tom, že na resetu jsem měl velkou kapacitu).
Obracím se na čtenáře s velkou prosbou. Nemám přístup k frézce, ale potřeboval bych zhotovit jeden díl, jehož obrázek a výkres je v další části článku. Upravil jsem rozměry dle připomínek v komentářích.
Možná vám připadá použít na přehrávání WAV souborů mikrořadič ARM Cortex M3 jako zbytečné plýtvání, ale ve skutečnosti jde spíše o aplikaci, která doplní váš projekt o zvuky (třeba o zvuk rozbitého skla při stisku tlačítka). Potřebujete k tomu jen jediný pin a dva kondenzátory a jeden odpor (a navíc samozřejmě reproduktorek). Projekt je ze serveru ProjectProto.


Kolega electric mě tak dlouho popichoval (možná si vzal jen čtvrtku ) abych přidal další text až jsem neodolal. Navíc se mi projekt líbí. Sám jsem před časem vyvíjel soft pro UAV a tak vím že nejde o legrací. Dnes jsou sice čidla lepší, ale ani tak to není procházka růžovým sadem. O to víc potěší otevřený projekt, resp. portování OpenPilot-a na platformu STM32F3 Discovery kitu.


Prosím ty, kteří snad mají doposud problém s funkčností fora aby aplikovali radu, kterou mi zaslal Gotrek. Případný výsledek bych prosil do komentáře, nebo na můj email. Děkuji.

Psal jsem kamarádovi který dělá do nějakejch věcí kolem programování webů o problému zdejšího fóra. Doporučil mi, ať si někdo komu to dělá problémy nainstaluje Fiddler (http://www.fiddler2.com/fiddler2/). Je to nějaká free debugovací proxy na který by se mělo dát najít proč přenos skončil. Já to ale v práci zkoušet nemůžu a doma mi to chodí...

Přejít na stranu  1 2 3 ... 248 [249] 250
Prohledat MCU-mikroelektronika
Chatbox