https://www.tme.eu/cz/katalog/vyvojove-kity_100636/?s_order=desc&search=fusion%20v8&s_field=1000011&utm_source=mcu.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=2020-08_Kampania_Mikroelektronika_MTM-2990_936x60_CZ
Kolega Petus mne upozornil na velice pečlivě vypracovaný projekt záznamníku chrápání, která je založen na ATmega644, který nahrává digitalizovaný zvuk na SD kartu do souboru zpracovatelného Excelem. I když si myslím že zrovna tohle použití mnoho z vás nevyužije, ale jistě by se dala na podobném principu realizovat štěnice či třeba snímač vibrací detekující probémy se zařízením. Proto se domnívám že projekt je inspirativní. Autory projektu jsou Jimmy Da a Aaron Meller z Cornellovy university.


Tak nějaké články se ztratily a asi jsou v /dev/null tudíž vložím tento testovací článek. Narazil jsem na pěkné video zachycující poměrně detailní prohlídku obchodu v Singapuru. Líbí se mi že to je sámoška, takže si člověk může ověřit správný díl co potřebuje.

¨
Kolega Luděk mi poslal projekt hodin, aby též vlastníci kitu STM32L Discovery měli tady nějakou inspiraci pro programování. Za zaslání projektu děkujeme! Jedná se o jednoduché hodiny, které ukazují čas/datum/den v týdnu - zobrazená informace se přepíná tlačítkem nebo scrollování všech údajů na displeji. Konstrukce je příkladem na použití RTC a funkcí pro displej.


Takže začnu sám a pevně doufám, že nebudu první a zároveň poslední. Jak jsem již psal, má maličkost již není nijak zajímavá. Jsem starý a unavený dědek, který se zuby nehty drží života i když ví, že ten nepřežije.
Určitě mnoho z vás, kteří se zajímáte o AVR, tak máte výborné udělátko USBASP. Jde o programátor jehož autorem je Fischl, který využil simulovaného USB v AVR a vytvořil tak maximálně jednoduchý USB programátor pro AVR mcu. Tento článek odkazuje na řešení, jak využít USBASP pro programování ATxmega čipů.
Další z konstrukcí, které pokládám za užitečné, je využití GSM modulu k zasílání a přijímání SMS zpráv. Na projekt mne upozornil kolega Petus, za což mu děkuji!
Jistě si pamatujete na předchozí verze Teensy - šikovnou destičku s AVR s USB. Nyní vznikla další verze Teensy, tentokrát s nadupanějším mcu - ARM Cortex M4. Bližší podrobnosti v článku.


Článek o příjmu a odesílání SMS přes GSM modem zaujal poměrně dost lidí a tak rád doplním odkaz (který mi taktéž zaslal kolega Petus) a který se týká článku, jak zprovoznit datovou komunikaci prostřednictvím GPRS. (díky!)Autor jqpeiro6 publikoval svůj projekt PDA založeného na STM32F407. Cortex M4 s FPU má dost výkonu na jednodušší PDA. Schéma je minimalistické a myslím že se tímto projektem lze inspirovat.Dámy a pánové, máme tu problém: Mardovi se zobrazuje jen část příspěvků ve fóru, mě se to neděje a tak se nedokážu dopátrat co vzniká za problém. Máte ještě někdo obdobný stav?


Prosím reportujte sem pokud máte nějaký problém.

Narazil jsem na pěknou destičku s názvem Galago. Minideska obsahuje ARM cortex M3 od NXP, typové označení LPC1313. Podrobnosti v textu.


Kolega Petus má u mě pivo a pokud poleví strach z metylalkoholu, tak i panáka. Zasílám mi totiž stále linky na zajímavosti, na které během svého dlouhého dne narazí (asi má den významně delší než já). Tentokrát narazil na způsob generování vektorových obrázků na displeji osciloskopu pomocí destičky Tennsy2.


Zájemce, kteří by se rádi dozvěděli nějaké nové podrobnosti k trojkové řadě STM32 ARM Cortex M4, upozorňuji na konání webinaru firmou EVB Elektronik. Podrobnosti v další části.


Tak a máme tady nový Discovery kit, s výkonným ARM Cortex M4 mcu a doplněný o magnetometr a gyroskop. Podrobnosti anglicky v dalším textu (press news).


V dalším pokračování si popíšeme nový STM32F3 Discovery kit podrobněji. První díl byl spíše marketingovou prezentací a proto je dobré jej doplnit i dalšími technikými podrobnostmi.Díky neúnavnému kolegovi Petusovi Vás můžu upozornit krásný projekt pro začátečníky, kteří mají Launchpad a chtějí začít s nějakou jednodušší věcí. Hodiny s alarmem jsou nejen jednoduché ale též užitečné. Autorem je Markus, který zveřejnil jak zdrojový kód tak též video, které předvádí projekt v praxi.Já sice PIC mcu od Microchipu příliš nemiluji, ale cena u nově představených obvodů mě zaujala. Pokud tedy budete potřebovat udělat nějakou LEVNOU USB periférii, tak se na příslušné PIC podívejte. Je to sice 8-mi bit, ale na jednoduché aplikace (typu USB teploměr či USB IR vysílač, atd.) má výkonu dost. Ve zbytku textu tisková zpráva.


Určitě všichni znáte hru s narůstajícím hadem, co se nesmí kousnout do ocasu. Je to jednoduchý příklad na předvedení výkonu STM32F0 Discovery kitu.
Eric Brombaugh vytvořil pěkně vypadající desku s STM32F405 a Wolfson WM8731 kodekem. Pokud se o audio oblast zajímáte, tak se můžete inspirovat.


Tak první verze CNC vrtačky skončila neslavně - ani jsem ji pro složitost a odhalené nedomyšlenosti nedodělal. Ale nevzdal jsem se a pustil se do konstrukce druhé verze. Poučen z verze číslo jedna jsem se pokusil vyvarovat minulých chyb. Dnes tu bude pouze ideový rozbor mého snažení.
Lidi jsou schopni vymyslet nejrůznější zajímavosti. Jako například interpretr JavaScriptu pro Discovery kit. Název projektu je Espruino.Minule jsem se podělil o mé zkušenosti s levným bletooth modulem HC-06, který používám. Zdá se že tento modul také zaujal Paula Sokolovského, který pro něj vytváří open source BT stack. Což je podle mě dost skvělá záležitost. Podrobnosti v další části.
Nebyl jsem na MCUfestuKolega electric mě upozornil na celou sadu článků týkající se STM32. Jsou sice v ruštině, ale výklad je celkem jasný, takže snad s tím nebudete mít problém. Takže celý přístup k WAV je popsán od základů, je rozebrána styruktura WAV souboru, nakládání s A/D převodníkem a nakonec přehrávání WAV pomocí DMA.


Možná jste si všimli 7400 Contestu, kdy probíhá soutěž o zaslání nějaké zajímavé konstrukce založené na logických obvodech. Mezi různými countery, blikátky a generátory se objevila zajímavá konstrukce, které jsem si sice všiml, ale hned jsem na ní zapomněl. Až kolega Petus mě jí připomněl, za což mu děkuji. Autorem konstrukce je Jaromír Sukuba a tak rád tleskám že máme kolegu jako zástupce v této celosvětové soutěži.


To do čeho jsem se chtěl někdy pustit, ale nikdy jsem se k tomu nedostal, zrealizovali kolegové z mbed serveru. Připojili USB klíčenku od Vodafonu a tím připojili k internetu přes 3G sít i mbed destičku. Jde o dobrý zdroj pro inspiraci jak připojit a využít nějaký USB device dongle (Wifi, Ethernet, 3G wireless, atd.).


Kolega Petus mne nejen zásobuje linky na zajímavosti, ale také sám programuje. Na jeho blogu naleznete, jak pomocí levného Launchpadu naprogramovat velkou řadu obvodů MSP430 (prý všechny co mají Spy Bi Wire ?). Já to před sice před delším časem zkoušel s MSP430F5529 a neuspěl jsem, ale zkusím to určitě znovu - možná byla u mne chyba mezi židlí a klávesnicí (nejspíš byl problém v tom, že na resetu jsem měl velkou kapacitu).
Obracím se na čtenáře s velkou prosbou. Nemám přístup k frézce, ale potřeboval bych zhotovit jeden díl, jehož obrázek a výkres je v další části článku. Upravil jsem rozměry dle připomínek v komentářích.
Možná vám připadá použít na přehrávání WAV souborů mikrořadič ARM Cortex M3 jako zbytečné plýtvání, ale ve skutečnosti jde spíše o aplikaci, která doplní váš projekt o zvuky (třeba o zvuk rozbitého skla při stisku tlačítka). Potřebujete k tomu jen jediný pin a dva kondenzátory a jeden odpor (a navíc samozřejmě reproduktorek). Projekt je ze serveru ProjectProto.


Kolega electric mě tak dlouho popichoval (možná si vzal jen čtvrtku ) abych přidal další text až jsem neodolal. Navíc se mi projekt líbí. Sám jsem před časem vyvíjel soft pro UAV a tak vím že nejde o legrací. Dnes jsou sice čidla lepší, ale ani tak to není procházka růžovým sadem. O to víc potěší otevřený projekt, resp. portování OpenPilot-a na platformu STM32F3 Discovery kitu.


Prosím ty, kteří snad mají doposud problém s funkčností fora aby aplikovali radu, kterou mi zaslal Gotrek. Případný výsledek bych prosil do komentáře, nebo na můj email. Děkuji.

Psal jsem kamarádovi který dělá do nějakejch věcí kolem programování webů o problému zdejšího fóra. Doporučil mi, ať si někdo komu to dělá problémy nainstaluje Fiddler (http://www.fiddler2.com/fiddler2/). Je to nějaká free debugovací proxy na který by se mělo dát najít proč přenos skončil. Já to ale v práci zkoušet nemůžu a doma mi to chodí...


Kolega Petus mne nejen zásobuje linky, ale též sám programuje. Nyní jej baví generátory kódu - snaží se vytvořit pomocníky pro programování MSP430 v C, což je sada programů (zatím jen dva) pro PC, kde jen naklikáte požadované parametry a program pak vygeneruje výsledný kód v C, který lze zahrnout do programu. Pokud Vás zajímá, které moduly už jsou hotovy, tak pokračujete na další část článku.


Autorem tohoto dílu kolega yaqwsx, který je "zodpovědný" též za 9. díl. Děkuji za server za zaslání kódu a návodu pro ostatní. Předmětem článku je připojení STM32F4 Discovery kitu k zařízení Anroid, kdy F4 vytváří USB host připojení a Android je USB Device (stačí verze Android > 2.2). Doufám že i pro Vás to bude tak zajímavé čtení, jako pro mne.Možná si někteří z Vás již všimli, že Farnell zařadil do nabídky rozšiřující desky ke kitu STM32F4 Discovery. Každopádně u expanzní desky a LCD počítám s koupí, aplikaci na kameru zatím nemám.


Přejít na stranu  1 2 3 ... 73,777777777778 74,777777777778
Prohledat MCU Mikroelektronika - Community Site
Chatbox