https://www.tme.eu/cz/katalog/vyvojove-kity_100636/?s_order=desc&search=fusion%20v8&s_field=1000011&utm_source=mcu.cz&utm_medium=banner&utm_campaign=2020-08_Kampania_Mikroelektronika_MTM-2990_936x60_CZ
ESP32 a ESP8266 sú lacné Wi-Fi čipy alebo moduly dokonale vhodné pre kutilské, IoT a iné projekty. Aký je rozdiel medzi ESP32 a ESP8266? Mali by ste používať ESP32 alebo ESP8266 vo svojich projektoch? Tak si ich porovnáme.
Seriál o operačních zesilovačích - online výuka SPŠE Fr. Křižíka Praha by Suchý.
Seriál o operačních zesilovačích - online výuka SPŠE Fr. Křižíka Praha by Suchý.
Malý Pogo pin adaptér pro ISP programování. To vám umožní naprogramovat váš projekt AVR bez pájení ISP konektoru, ušetřit místo na DPS a případně programovat malé výrobní série.

Seriál o operačních zesilovačích - online výuka SPŠE Fr. Křižíka Praha by Suchý.
TinyLoad je jednoduchá elektronická zátěž s konstantním proudem. ATtiny85 měří napětí, proud a teplotu chladiče, vypočítává výkon, energii a kapacitu baterie, řídí ventilátor a zobrazuje všechny relevantní údaje na OLED.
Seriál o operačních zesilovačích - online výuka SPŠE Fr. Křižíka Praha by Suchý.
Jednoduchá doska s na báze Arduino UNO s rozmermi 50x50mm, ktorá umožňuje jednoduché pripojenie ku grafickým LED displejom s rozhraním HUB75. Tieto dispeje si môžete kúpiť veľmi lacno na Aliexpress, prípadne od Adafruit.
V tomto článku najdete základy použití free simulátoru TIna od Drirr90. Odsimulujeme jednoduchý obvod s tranzistorem, potrápíme operační zesilovač a odsimulujeme dolní propust.
Seriál o operačních zesilovačích - online výuka SPŠE Fr. Křižíka Praha by Suchý.
Video určené pro začátečníky. Jak zapojit LEDku do nepájivého kontaktního pole. Na co si dávat pozor a jaké jsou možnosti
Seriál o operačních zesilovačích - online výuka SPŠE Fr. Křižíka Praha by Suchý.
Nejde o nový typ ruského tanku, ale o veľmi populárnu a lacnú pretavovaciu pec z Číny. Som jej vlastníkom a žial som ju poriadne nemohol použiť lebo mi ničí niektoré typy súčiastok alebo plošné spoje. Tento stav mi nevyhovovuje a pozrel som na internet ako sú na tom ďaľší "šťastní" vlastníci. Musím smutne konštatovať, že rovnako ako ja. Čo je pre mňa relatívne dobré, lebo sa môžem inšpirovať ich radami a úpravami. Pozrel som sa na rôzne fóra a našiel som viacero vylepšení, ktoré sú témou tohto článku.
Seriál o operačních zesilovačích - online výuka SPŠE Fr. Křižíka Praha by Suchý.
... tak a dost, teď přitvrdíme aneb když je hudba nejen slyšet ale také cítit
Ve videu si řekneme pár informací o komparátorech, podíváme se na konkrétní typ LM339. Zkusíme si postavit jednoduchý teplotní spínač a vypočítáme a sestavíme komparátor s hysterezí.
Nedávno jsme v diskusi k článku "Laserový tisk přímo na DPS" diskutovali o domácí výrobě DPS pomocí LDI. Okrajově jsme také zmínili velmi důležitou součást výroby DPS, krerou je výroba prokovení v domácí podmínkách. Zde je dobře popsán postup včetně ukázek prací.
Ve videu najdete kompletní návod jak si vyrobit plošné spoje fotocestou za pomocí negativu.
Ani se mi nechce věřit, že je to u rodičů v garáži možné. Sam Zeloof to dokázal a vyrobil doma litograficky plně funkční integrovaný obvod. To byste měli vidět.
P&P (pick and place) stroj je asi snem mnoha bastlířů. Na internetu je možné najít několik zajímavých řešení a také je koupit. Tato konstrukce je jedním z řešení open source OpenP&P a může být zajímavá s ohledem na cenu.
Jak správně zapojit zesilovač a reprobox, aby nedošlo k odpálení. Pokud si nevíte rady s ohmy, mrkněte na tohle video.

Naváděcí počítač Apollo je součástí počítačové historie a byla to klíčová součást umožňující Apollu přistát na Měsíci. V červenci 2019 navštívil Scott Manley tým elektronických kouzelníků, kteří se snažili oživit tento počítač a který byl před 50 lety vyřazen. Jak to dopadlo? Můžete se podívat na výsledek.
MicroPython je alternativa Python optimalizována pro embedded aplikace. Tento video návod vás provedeme procesem instalace firmwaru pro MicroPython včetně několika příkladů na Sparkfun ESP32, což je použitelné pro jakoukoliv klon Espressif ESP32.
Konzola číslo dva na umiestnenie Raspberry Pi 4 v štandardnom 19-palcovom stojane, ktorá umožňuje montáž až 12 kusov RPi 4. Môže to byť veľmi jednoduché a prehľadné klastrové riešenie.
Atari 800, ZX Spectrum 48 (gumák) a na vysoké škole hromada PMD85 kamkoliv se podíváš. Každý den jsme se naučili něco nového a mnohdy jsme nespali i tři dny. No a ten pocit, když jsme dálnopisný stroj (mlátičku) nahradili PMD85 a na druhé straně republiky nám obsluha po dešifrování potvrdila příjem a správnost zprávy. Dnešním pohledem taková blbost, ale pro nás to byla událost. Proto si dovolím malinko nostalgie aneb něco pro pamětníky.

Musím se přiznat, nečekal jsem to, že to někdo tak zjednoduší. Bude v tom asi jiný přístup, invence a motivace. Klobouk dolů, pokud víte co všechno obnáší vstřikování plastů.
Raspberry Pi 4 je možné pretaktovať na 2GHz na všetkých 4 jadrách! Môže sa zdať, že je to pretaktovanie iba o 500 MHz, ale v skutočnosti je to naozaj pekné zvýšenie výkonu.
Nová vylepšená verzia s funkciami, ktoré oslovia pokročilejších vývojárov pri zachovaní kontinuity s klasickým jednoduchým Arduino IDE.
Konzola číslo jeden na umiestnenie Raspberry Pi 4 v štandardnom 19-palcovom stojane, ktorá umožňuje montáž až 6 kusov RPi 4. Môže to byť veľmi jednoduché a prehľadné klastrové riešenie.
Jednoduchá implementace příme expozice fotorezistu na DPS pomocí laseru 405nm (LDI). Cílem projektu bylo, aby byl open source a open hardware a aby byl snadno reprodukovatelný běžně dostupnými součástkami. Pořizovací cena by neměla přesáhnout $100.
Existují elektronické součástky, které dobře znají i „nezasvěcení” spotřebitelé, nemluvě ani o inženýrech-elektronicích nebo technicích. Tyto součástky jsou běžné a přestáváme si jich všímat a ani nás nenapadne, abychom se dozvěděli, kdo je jejich výrobcem. Velmi dobrým příkladem jsou silnoproudé konektory (zástrčky a zásuvky) XT30, XT60 nebo XT90, dokonale známé ze zařízení různého druhu . Kdo může uvést jméno jejich výrobce?
Situácia na FIIT STU v Bratislave sa ani po 6 mesiacoch neupokojila a ako to vyzerá, pokračuje to veselo ďalej. Ako je "dobrým" zvykom zodpovední ľudia sa iba prizerajú. FIIT patrí k tomu najlepšiemu, čo tu máme a preto sa pripájame k tejto výzve.
když je správné dýchání důležité
YAT je uživatelsky přívětivý a na funkce velice bohatý sériový terminál. Obsahuje textovou i binární komunikaci, předdefinované a vlastní příkazy, uživatelské rozhraní pro více dokumentů současně a spoustu doplňků.
Raspberry Pi Foundation vydala novou verzi svého vlajkového modelu Raspberry Pi 4. Kromě modelů, které přicházejí s 2GB a 4GB RAM, je zde také nový model s kapacitou 8GB. Tento model stojí 75 USD, což z něj dělá nejdražší Raspberry Pi.
Nedávno jsme zde psali o jednoduchém převodníku USB na sériové rozhraní. Nyní si ukážeme jiné řešení pro stejný účel s ohledem na jednoduchost zapojení.
Pracujete s malými súčiastkami SMD veľkostí 0603 alebo 0402? Potom je zariadenie na manuálne odadzovanie súčiastok (P&P) užitočným nástrojom pri výrobe prototypov a výrobe malých sérií. Takéto jednoduché a ľahko zostaviteľné zariadenie nájdete v tomto príspevku.
Pomerne dlho sme čakali na natívne zavádzanie operačného systému z USB na Raspberry Pi4. Ukážka, ako na to bez SD karty, ktorá už nebude potrebná. Nový zavádzač je k dispozícii ziatiaľ v beta verzii.
Malá demonstrace jedné ne úplně příjemné a ne úplně dobře dokumentované vlastnosti FTDI USB-UART převodníků.

Modbus je otevřený protokol pro vzájemnou komunikaci různých zařízení, který umožňuje přenášet data po různých sítích a sběrnicích. Komunikace funguje na principu předávání datových zpráv mezi klientem a serverem (master a slave).
Šikovný pomocník, který zjednoduší život tiskařům 3D dílů.
Přejít na stranu  1 2 3 ... 73 74 75
Prohledat MCU Mikroelektronika - Community Site
Chatbox