https://www.tme.eu/cz/katalog/p,bridgelux_1457/?utm_source=mcu._cz_&utm_medium=banner&utm_campaign=2020-06-01_Bridgelux_-_kampania_informacyjna_og%C3%B3lna_MTM_2826_936x60_CZ
Protože zrovna pracujeme na univerzálním testeru pro naše výrobky, rozhodli jsme se o tom natočit tento díl podcastu. Projdeme si k čemu tester slouží, jak by měla vypadat jeho konstrukce, testovací jehly, různé měřící moduly a že byste třeba měli měřit i teplotu testeru
Jednoduchý příklad jak používat kruhový buffer s UART pomocí metody Head a Tail v STM32.
STM32 Open Development Environment (STM32 ODE) je otvorený, flexibilný, jednoduchý a cenovo dostupný spôsob vývoja inovatívnych zariadení a aplikácií založených na 32-bitovej rade mikroprocesorov STM32 spolupracujúcimi s ďaľšími modernými komponentami, ktoré sú pripojiteľné prostredníctvom rozširujúcich dosiek. Umožňuje rýchle prototypovanie s najmodernejšími komponentami, ktoré je možné rýchlo upraviť do konečných návrhov.
Zajímavá přednáška na konferenci InstallFest 2018 (Jindřich Máca).
Velmi neotřelý výklad, docent Kundracik, FMFI UK
Pokud si objednáváte výrobu PCB v číně, pak vám může pomoci toto srovnání pájecích past.
Jak pájet? Tipy a triky, technika pájení, vše ukázané názorně. Užitečné tipy a nápady pro dobré pájení pomocí jednoduchých nástrojů.
Raspberry Pi 4 bola vypustená len pred niekoľkými týždňami s novými možnosťami do 4 GB pamäte RAM, podporou pre 4K displeje a pripojením cez USB-C. Používatelia potrebovali len pár týždňov na to, aby objavili vážny problém s USB-C. Je to pomerne jednoduchý problém, ktorý sa dá ľahko vyriešiť v nových verziách Ri4.
Nová generace Raspberry Pi 4 přináší vyšší procesorový i grafický výkon, ale to vše může být. k ničemu, pokud bude provozovaný systém na pomalé microSD kartě. Jakmile by jakákoli aplikace pracovala se soubory, může dojít k výraznému zpomalení celého systému. Proto je vhodné vybrat tu správnou microSD kartu.
Malá poznámka o načítání dat do MCU rovnou z multimetru a pokus ověřit jak je na tom vestavěný DAC s přesností.
Informácie a úžasnom Raspberry P4 sú takmer všade vrátane veľkého nadšenia. Ale je to opodstatnené nadšenie? Na čo je vhodné a stojí za to si ho teraz kúpiť? Pozrime sa bližšie.
Nová DDS kmitočtová základna vznikla při myšlence návrhu nové verze řídící desky do transceiveru JUMA-TRX2. Návrh vychází z originálního zapojení testovací desky, kterou navrhnul původní autor transceiveru už v roce 2008. Jako referenční zdroj kmitočtu byl na doporučení Richarda HB9TQU zvolen vysoce kvalitní XO, s výbornou stabilitou a čistotou signálu.
Jak kopírovat v mikrokontroléru data bez použití CPU? S pomocí periferie DMA. V dnešním díle poodhalíme k čemu je dobrá a pro jaké triky ji lze využít.
Robin Obůrka nám představí základní koncept a použití verzovacího systému Git. Ať už vyvíjíte sám nebo v týmu, verzovací systém se vám v embedded vývoji určitě vyplatí a zachrání spoustu času při debugu a porovnávání, co se ve zdrojáku od posledních úprav změnilo.
Krátká demonstrace appnote od ST o tom jak s pomocí externího OZ zrychlit DAC převodník na libovolném STM32
Ve volném pokračování tutoriálu o low-power technikách na STM32F0 si vyzkoušíme periodické buzení ze STOP režimu pomocí RTC.
Tutoriál o základních low-power technikách na STM32F0. V krátkosti v něm vyzkoušíme závislost spotřeby na taktovací frekvenci a pak projdeme tři režimy spánku - SLEEP, STOP a STANDBY.
O dispenserech na SMT pastu jsme již psali několikrát. Tentokráte je to asi to nejjednodušší co může být. Vytisknete si vlastní dispenser.
Popis sestavy mikroskopické kamery, objektivu a držáku pro osazovaní a opravy desek plošných spojů.
Zde je konstrukce modulu lineárního regulátoru, který se dá implementovat do konstrukce laboratorního zdroje s různými obměnami.


Po určitém dilematu jsem se rozhodl, že si dám dohromady zdroj, tentokráte trošku "větší" verzi. Regulace zátěže je solidní - 1mV/1A.
V příspěvku nehledejte nic světoborného. Jen jsem se nudil a chtěl jsem vyzkoušet zda displej s MAX7219 poběží (v rozporu s datasheetem) i s 3.3V napájením. Abych to ověřil musel jsem ho krmit nějakými daty. Komunikuje po SPI a jen tak z hecu mě napadlo, že by stálo za to vyzkoušet jak si s tím poradí USART na STM32. Jak brzy uvidíte roli SPI masteru zvládl dobře.
Po shlédnutí debaty jsem měl pocit, že vyhodím všechny své "hračky" včetně svého mobilu. Počítač a telefon jsem měl jen na práci a považoval jsem je za pracovní nástroj. Musím se přiznat, že jsem dlouho neslyšel tolik nesmyslných argumentů. Ale z každé situace je poučení a mám s toho pouze jeden logický závěr, resp. pocit, jsem konzerva.
Doprovodný program na veletrhu AMPER
 21. 3. 2019, od 9 do 13 hodin, BVV Brno – pavilon P – sál P4 c,d
Seminář je určen pro zájemce o elektroniku, pracovníky z výzkumu, vývoje a výroby elektronického průmyslu, pro odborníky z technických univerzit, vývojových center a aplikační sféry v oblasti elektronických součástek, systémů .... Přijďte si poslechnout zajímavé prezentace, setkat se a vyměnit si názory se svými kolegy a klienty.
Doprovodný program na veletrhu AMPER
21. 3. 2019, od 9 do 13 hodin, BVV Brno – pavilon P – sál P4 a,b

Seminář je určen vývojovým pracovníkům a výrobcům v oboru elektroniky, návrhářům desek plošných spojů (DPS), vedoucím vývoje, přípravy výroby a výroby samotné, stejně jako všem pracovníkům následných operací s DPS..... Přijďte si poslechnout zajímavé prezentace, setkat se a vyměnit si názory se svými kolegy a klienty.

V tomto návode vám ukážem, ako si postaviť stroj na ohýbanie drôtu riadený Arduino. Je to vlastne typický mechatronický systém, pretože zahŕňa mechanické, elektrické a počítačové komponenty. Takže verím, že pre záujemccov o mechatroniku bude tento projekt zaujímavý.
V tomto videu je ukážka, ako si urobiť 200W až 600W menič iba pomocou TL494. V ukážke je demonštrácia iba pre 200W výkon, pretože použitá batéria je schopná dodávať max. 20A. Pre vyšší výkon môžete použiť výkonnejší akumulátor s 2×3 mosfet Z44 v paralelnom zapojení. Potom by ste mohli dosiahnuť výkon 600W.
Nemůžete sehnat časopis Praktická elektronika - Amatérské Radio?
Prehľad noviniek.
Delší dobu přemýšlím, že si udělám kvůli hledání spojů prozváněčku. Chtěl jsem, aby měla nízkou spotřebu, aby byla stavba jednoduchá a aby bylo na hrotech malé napětí.
Přejít na stranu  1 2 3 4 ... 108 109 110
Prohledat MCU Mikroelektronika
Chatbox